Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w libii
14.07.2014 17:00

ONZ wycofuje swój personel z Libii

Do wycofania misji dochodzi po zmniejszeniu jej liczebności w zeszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Do wycofania z Libii misji ONZ dochodzi po zmniejszeniu jej liczebności w zeszłym tygodniu. Na decyzję o całkowitym wycofaniu personelu wpłynęły niedzielne walki i zamknięcie co najmniej do środy międzynarodowego portu lotniczego w Trypolisie.

W wyniku zaciętych starć między uzbrojonymi grupami, do których doszło w niedzielę w pobliżu lotniska w stolicy Libii, zginęło co najmniej dziewięć osób, a ponad 20 odniosło obrażenia.

Od obalenia w październiku 2011 roku reżimu Muammara Kadafiego lotnisko w Trypolisie jest kontrolowane przez dawnych rebeliantów z Zintan - miasta oddalonego 170 km na południowy zachód od libijskiej stolicy. Zintan jest ważnym regionalnym ośrodkiem administracyjnym i handlowym.

Do tej pory tymczasowym władzom Libii nie udało się rozbroić antyrządowych ugrupowań paramilitarnych, które wciąż kontrolują w kraju wiele miejsc o strategicznym znaczeniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwolniono dwóch inżynierów. Porwani dla... Resort przekazał, że dwaj inżynierowie, którzy zaginęli w sobotę, są oczekiwani w siedzibie firmy Piacentini w Zuwarze, w zachodniej Libii.
Libijski rząd odzyskuje kontrolę nad rafineriami - _ Osiągnęliśmy porozumienie mające na celu zakończenie kryzysu naftowego _ - uważa pełniący obowiązki premiera Libii Abdullah al-Than.
Czerwony Krzyż zawiesza działalność w Libii Czerwony Krzyż tymczasowo zawiesza działalność w Libii, ale _ nie zamierza opuszczać kraju, w którym jest potrzebny _ - zaznaczył rzecznik MKCK David-Pierre Marquet.
Tagi: konflikt w libii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz