Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ONZ ma nową agendę. Na rzecz praw kobiet

0
Podziel się

UN Women ma działać na rzecz równości płci i walczyć z ubezwłasnowolnieniem kobiet.

ONZ ma nową agendę. Na rzecz praw kobiet
(PAP/EPA)
bEhccIPp

W siedzibie ONZ powstała nowa jednostka tej organizacji, UN Women, która będzie zajmować się prawami kobiet. Na jej czele stanie była prezydent Chile Michelle Bachelet (na zdj.).

UN Women zrzesza cztery istniejące jednostki ONZ, by usprawniać ich prace w szeroko pojętej kwestii praw kobiet.

W swoim przemówieniu na forum zgromadzenia ogólnego sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun poruszył m.in. kwestie przemocy wobec kobiet oraz nierównego dostępu do edukacji dla dziewczynek i opieki zdrowotnej dla kobiet, m.in. zarażonych wirusem HIV.

bEhccIPr

Bachelet mówiła o ogromnym wkładzie kobiet w kulturę, politykę i wiedzę. _ Każdego dnia kobiety doświadczają dyskryminacji, a nawet przemocy, jedynie ze względu na swoją płeć _ - podkreśliła. Zaznaczyła też zależność między równouprawnieniem kobiet a jego korzystnym wpływem na gospodarkę.

UN Women ma za zadanie działać na rzecz równości kobiet i mężczyzn oraz walczyć z uwłasnowolnieniem kobiet.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/tysiace;kobiet;przeciw;berlusconiemu,11,0,762635.html) Tysiące kobiet przeciw Berlusconiemu Dziesięć tysięcy kobiet spotkało się na wiecu pod operą La Scala w Mediolanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t97893.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/davos;jedna;kobieta;na;firme;obowiazkowa,238,0,753134.html) Davos: jedna kobieta na firmę obowiązkowa Po raz pierwszy na forum ekonomicznym obowiązywać będzie parytet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t126427.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/brytyjczycy;wprowadza;parytet;w;firmach,209,0,736209.html) Brytyjczycy wprowadzą parytet w firmach? Zdaniem organizacji biznesowej CBI liczba kobiet na wysokich stanowiskach jest zbyt mała.
bEhccIPS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)