Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ONZ do Europy: Przyjmijcie jeszcze 100 tys. uchodźców syryjskich

0
Podziel się:

Spośród krajów europejskich najwięcej Syryjczyków przyjęły Niemcy i Szwecja.

ONZ do Europy: Przyjmijcie jeszcze 100 tys. uchodźców syryjskich
(Xinhua/Photoshot/Reporter)
bEKflHhN

Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) poinformował w Genewie, że z 2,8 miliona osób, które uciekły z Syrii przed wojną domową, do Europy trafiło zaledwie ok. 123 tys.

Najwięcej syryjskich uchodźców - 1,1 miliona - przyjął Liban, ok. 800 tysięcy znalazło schronienie w Turcji, 600 tysięcy w Jordanii, 220 tysięcy w Iraku i 140 tysięcy w Egipcie. UNHCR apeluje do Europy, żeby w ciągu najbliższych 2 lat przyjęła jeszcze 100 tys. uchodźców.

Z danych UNHCR wynika, że spośród krajów europejskich najwięcej Syryjczyków przyjęły Niemcy i Szwecja. Agencja dpa odnotowuje, że rząd niemiecki wzywał ostatnio pozostałe kraje Unii Europejskiej do większego zaangażowania w tej sprawie. Europa musi wysłać _ mocny sygnał solidarności _ - podkreślili wicekanclerz Frank-Walter Steinmeier i minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere w liście do kolegów z UE.

bEKflHhP
Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy przyjmą 10 tys. uchodźców Już teraz w tym kraju przebywa 40 tys. osób, które uciekły z ogarniętego wojną kraju.
Wojsko Syrii wyparło rebeliantów z Hims Hims było w przeszłości nazywane _ stolicą rewolucji _ przeciwko reżimowi prezydenta Syrii Baszara el-Asada.
W niecaly tydzień zginęło 150 żołnierzy Obserwatorium Praw Człowieka donosi również o nalotach rządowego lotnictwa na miejscowości Kasab.
bEKflHiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)