Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ONZ: Asad wykorzystuje milicję do masowych mordów

0
Podziel się:

Według oenzetowskiej komisji, pracującej pod kierunkiem Brazylijczyka Paulo Pinheiro, Komitety Ludowe nękają ludzi i wsadzają ich do więzień.

ONZ: Asad wykorzystuje milicję do masowych mordów
(Xinhua/Photoshot/Reporter)
bECgOPsR

Syryjski rząd używa najprawdopodobniej lokalnych milicji, znanych jako Komitety Ludowe, do popełniania masowych mordów na tle wyznaniowym - poinformowała w swoim raporcie komisja ONZ ds. zbrodni wojennych w Syrii.

W czwartek mija druga rocznica wybuchu w Syrii protestów przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada, które przeistoczyły się w regularną wojnę domową.

Według oenzetowskiej komisji, pracującej pod kierunkiem Brazylijczyka Paulo Pinheiro, Komitety nękają ludzi i wsadzają ich do więzień; najczęściej ofiarami padają mieszkańcy regionów uważanych za lojalne wobec powstańców.

bECgOPsT

W raporcie zastrzeżono, że obie strony konfliktu, zarówno siły rządowe, jak i rebelianci walczący z reżimem Asada, które ugrzęzły w _ wyniszczającej sytuacji bez wyjścia _, dopuszczały się okrucieństw wobec ludności cywilnej. Zwłoki zabitych w masakrach palono lub wrzucano do rzek.

Siły rebelianckie regularnie dokonują egzekucji na schwytanych żołnierzach armii syryjskiej i funkcjonariuszach milicji; rebelianci założyli ośrodki zatrzymań w Hims na zachodzie i Aleppo (Halab) na północnym zachodzie kraju.

Ambasador Syrii przy genewskim biurze ONZ Fajsal Chabbaz Hamui, który zabrał głos na forum Rady Praw Człowieka, odrzucił raport, mówiąc, że opiera się on na _ połowicznych informacjach z mało wiarygodnych źródeł _. Oskarżył jednocześnie Katar i Turcję o _ wspieranie terroryzmu _ w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Kaida przyznała się do zabicia 48 żołnierzy Syryjczycy schronili się w Iraku przed atakiem rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.
Odkryli ciała co najmniej 20 ofiar reżimu Konflikt wewnętrzny w Syrii trwa od dwóch lat. ONZ szacuje, że pochłonął już ok. 70 tys. ofiar.
Żołnierze ONZ w niebezpieczeństwie. Ukryli się... Rośnie zagrożenie wobec żołnierzy ONZ zarówno ze strony rebeliantów, jak i wojsk syryjskich.
bECgOPtu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)