Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ojcowie będą mieli prawo do dłuższego tacierzyńskiego?

0
Podziel się:

Od przyszłego roku ojcom może przysługiwać tzw. urlop tacierzyński. Będą mogli z niego skorzystać do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia.

Ojcowie będą mieli prawo do dłuższego tacierzyńskiego?
(Bartosz Chochołowski)
bEJUOwZN

Od przyszłego roku ojcom może przysługiwać tzw. urlop tacierzyński. Będą mogli z niego skorzystać do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia - czytamy w _ Gazecie Prawnej _.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości proponują by ojciec dziecka mógł skorzystać z dwóch do czterech tygodniu urlopu macierzyńskiego. Tego typu poprawkę zamierzają zgłosić do tzw. ustawy prorodzinnej w przyszłym tygodniu.

Obecnie, po 14 tygodniach urlopu macierzyńskiego, dalszą jego część może wykorzystać ojciec dziecka. Zgodnie z propozycją PiS, ojciec nie mógłby korzystać z urlopu w tym samym czasie, gdy matka dziecka przebywa na urlopie macierzyńskim. Pomysł opozycji wstępnie popiera Platforma Obywatelska.

bEJUOwZP

Posłowie będą się też domagać rezygnacji z podziału urlopu macierzyńskiego na część obligatoryjną (20 tygodni po projektowanym wydłużeniu) oraz fakultatywną (docelowo 6 tygodni)- czytamy w dzienniku.

ZOBACZ TAKŻE:

bEJUOxaq
wiadomości
prawo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)