Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rydzyk
03.11.2011 12:19

Ojciec Rydzyk nie chce płacić za nielegalną zbiórkę

Dyrektor Radia Maryja został ukarany za wykroczenie, polegające na prowadzeniu nielegalnej zbiórki pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(latzky/CC/wikipedia)

O. Tadeusz Rydzyk, który został prawomocnie ukarany 3,5 tys. zł grzywny, złożył zażalenie na postanowienie odmawiające mu odroczenia zapłaty pieniędzy - poinformował Sąd Rejonowy w Toruniu.

Dyrektor Radia Maryja został ukarany za wykroczenie, polegające na prowadzeniu nielegalnej zbiórki pieniędzy na finansowanie Telewizji Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz wierceń geotermalnych realizowanych przez Fundację Lux Veritatis.

Wyrok w pierwszej instancji zapadł 11 lutego, a następnie został utrzymany w mocy przez sąd drugiej instancji 17 czerwca. O. Rydzyk musi zapłacić 3,5 tys. zł grzywny i tysiąc zł kosztów sądowych.

Postanowienie o odmowie odroczenia zapłaty grzywny i kosztów sądowych wydał w połowie października Wydział Wykonywania Orzeczeń Karnych Sądu Rejonowego w Toruniu. Zażalenie na to orzeczenie, zgodnie z procedurą, zostało skierowane do Sądu Okręgowego w Toruniu, ale za pośrednictwem Sądu Rejonowego.

Zastępca przewodniczącego Wydziału Wykonywania Orzeczeń Karnych Piotr Osóbka powiedział, że sędzia prowadzący sprawę może uznać zażalenie lub je przekazać do sądu wyższej instancji, który z kolei może utrzymać postanowienie w mocy lub zdecydować o odroczeniu zapłaty grzywny i kosztów sądowych.

W przypadku nieuwzględnienia zażalenia, ukarany powinien wpłacić pieniądze, a gdy tego nie uczyni, zostanie przeprowadzone postępowanie egzekucyjne.

Wcześniej pełnomocnik o. Rydzyka, starając się o odroczenie zapłaty, wskazywał m.in., że ukarany potrzebuje czasu na zebranie wymaganej kwoty.

O. Rydzyk krótko po ukaraniu przez sąd pierwszej instancji mówił w Radiu Maryja: _ ja nie myślę płacić żadnej kary, bo to było bezprawie _. Podkreślał też, że wszystko, co posiada, jest własnością zgromadzenia redemptorystów.

Czytaj więcej o karze dla ojca Rydzyka
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t74570.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rydzyk;nie;zaplace;najwyzej;mnie;zamkna,232,0,852712.html) Rydzyk: Nie zapłacę, najwyżej mnie zamkną Sąd rozpatrzy apelację dyrektora Radia Maryja od wyroku skazującego go na grzywnę za prowadzenie zbiórki pieniędzy bez pozwolenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t74570.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sad;potwierdza;rydzyk;zbieral;nielegalnie,116,0,853108.html) Sąd potwierdza: Rydzyk zbierał nielegalnie Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał wyrok skazujący dyrektora Radia Maryja na 3,5 tys. zł grzywny.
Tagi: rydzyk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz