Notowania

wiadomości
17.09.2014 08:41

Ogromne straty po przejściu huraganu Odile

Całe dzielnice zniszczone, drzewa wyrwane z korzeniami, połamane słupy telegraficzne i ponad cztery miliony osób bez prądu elektrycznego, to tylko niektóre ze skutków huraganu Odile.

Podziel się
Dodaj komentarz
(earthobservatory.nasa.gov/public domain)

Całe dzielnice zniszczone, drzewa wyrwane z korzeniami, połamane słupy telegraficzne i ponad cztery miliony osób bez prądu elektrycznego, to tylko niektóre ze skutków huraganu Odile, który w poniedziałek uderzył w południową część Półwyspu Kalifornijskiego. Meksyk zaczyna liczyć straty po przejściu kataklizmu.

To najsilniejszy od kilkudziesięciu lat huragan w tej części kraju. Co najmniej 11 tysięcy osób znalazło się w schroniskach, ewakuowano 30 tys. turystów, a tysiące osób jest poszkodowanych.

W wielu częściach Półwyspu Kalifornijskiego brakuje wodny pitnej i zerwane są linie telekomunikacyjne. _ - Wszędzie widzieliśmy połamane drzewa, wszystkie okna w urzędzie gminy zostały wybite, jest wiele strat _ - opowiada jeden z mieszkańców Los Cabos, w które uderzył huragan.

Silne wiatry i ulewne deszcze doprowadziły do podtopień i poważnych zniszczeń domów, sklepów i hoteli. Władze obawiają się, że w najbliższych dniach może dojść do osuwisk ziemi i lawin błotnych.

Dotychczas nie odnotowano ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych. Według prognoz huragan będzie słabł i dziś zamieni się w burzę tropikalną.

Czytaj więcej w Money.pl
Huragan w Meksyku. Zagrożeni są turyści Wiatry towarzyszące Odile osiągają prędkość do 205 km na godzinę.
Tortury, porwania i wymuszenia. Winna armia? To tylko niektóre z domniemanych przewinień meksykańskiej armii, które znalazły się w raporcie wysłanym do Hagi.
Ponad 22 tysiące _ zaginionych _ w Meksyku Powodem zniknięć mogą być przede wszystkim porachunki pomiędzy kartelami.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz