Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
05.02.2013 20:05

Odwołanie Wandy Nowickiej. Posłowie PO nie widzą podstaw

Jutro głosowanie nad odwołaniem wicemarszałka Sejmu. W PO będzie partyjna dyscyplina?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)
Na zdj. Wanda Nowicka

Władze klubu PO uznały, że nie ma żadnych powodów, aby odwołać Wandę Nowicką (RP) ze stanowiska wicemarszałka Sejmu - poinformowała wiceszefowa klubu Platformy Małgorzata Kidawa-Błońska. Wcześniej władze klubu spotkały się z premierem Donaldem Tuskiem.

_ - Kolegium doszło do wniosku, że nie ma żadnych powodów, dla których Wanda Nowicka powinna zostać odwołana _ - powiedziała dziennikarzom Kidawa-Błońska przed posiedzeniem klubu PO.

Dopytywana, czy w głosowaniu nad odwołaniem Nowickiej w klubie PO będzie obowiązywać dyscyplina, Kidawa-Błońska odparła: _ Z wyjątkiem głosowań dotyczącymi światopoglądu posłowie głosują zgodnie z rekomendacją przyjętą na klubie _.

Sejm, który jutro zbiera się na trzydniowym posiedzeniu, zajmie się m.in. wnioskiem o odwołanie Nowickiej z funkcji wicemarszałka.

W ubiegłym tygodniu klub RP wycofał poparcie dla Nowickiej. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez nią nagrody za 2012 rok; nagrody otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu, wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie ich na cele społeczne. Posłowie Ruchu zdecydowali, że nową kandydatką na wicemarszałka Sejmu będzie posłanka Anna Grodzka (RP).

W wydanym we wtorek oświadczeniu Nowicka poinformowała, że w związku z wnioskiem o jej odwołanie podda się _ wszystkim przewidzianym przez przepisy prawa procedurom _.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają pomysł, jak zaoszczędzić na Sejmie Klub PiS złożył dzisiaj w Sejmie projekt uchwały dotyczącej zmniejszenia liczby wicemarszałków z obecnych pięciu do czterech.
Można zmniejszyć liczbę wicemarszałków - _ Nie ma obowiązku prawnego, że prezydium Sejmu ma reprezentować kluby _ - twierdzą konstytucjonaliści.
Dorn zamiast Grodzkiej? "Szydzą z sacrum" Klub Solidarnej Polski rekomenduje Ludwika Dorna na stanowisko wicemarszałka Sejmu.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz