Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odwołanie Parulskiego. Wszystkim jest przykro

0
Podziel się:

Andrzej Seremet uważa, że miał prawo złożyć wniosek o odwołanie Parluskiego.

Odwołanie Parulskiego. Wszystkim jest przykro
(PAP/Radek Pietruszka)

Minister Sławomir Rybicki, odpowiedzialny w Kancelarii Prezydenta za relacje z parlamentem i rządem, ubolewa, że Prokurator Generalny Andrzej Seremet (na zdjęciu z lewej) złożył wniosek o odwołanie szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej - generała Krzysztofa Parulskiego.

Minister przypominał dziennikarzom w Sejmie, że kwestia ta miała być omawiana na spotkaniu Krajowej Rady Prokuratury, która podjęła się mediacji w sprawie załagodzenia sporu pomiędzy prokuraturą generalną i wojskową.

- _ Ona została zwołana, niestety Prokurator Generalny złożył wniosek o odwołanie przed spotkaniem Krajowej Rady Prokuratury. Dlatego wyrażam ubolewanie, że Prokurator Generalny nie skorzystał z szansy, aby na gruncie prokuratury wyjaśniać wszystkie sporne kwestie _ - powiedział Rybicki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SŁAWOMIRA RYBICKIEGO:

(Źródło: IAR)

Także Bronisław Komorowski z przykrością przyjął informację o złożeniu przez Prokuratora Generalnego wniosku o odwołanie szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Andrzej Seremet odpowiada, że _ jest mu przykro, że przykro jest prezydentowi _, ale nie miał innego wyjścia.

Andrzej Seremet uważa, że miał prawo podjąć decyzję o złożeniu wniosku, a co z nią zrobi prezydent, to już tylko jego decyzja. Dopytywany jednak przez dziennikarzy o reakcje prezydenta, Andrzej Seremet sprawę skwitował krótko.

- _ To mnie jest przykro, że jest przykro panu prezydentowi. Proszę wybaczyć, ale mediacje mogłyby się odbywać pomiędzy skłóconymi, równorzędnymi osobami. Zachwianie hierarchii przez prokuratora Parulskiego uprawniało mnie do podjęcia decyzji, jako jego przełożonego _- mówi Seremet.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA SEREMETA:

(Źródło: IAR)

Kandydatem na nowego szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej jest pułkownik Jerzy Artymiak. Potwierdził to Seremet, który wysłał już do ministra obrony narodowej wniosek w sprawie odwołania dotychczasowego Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz bez immunitetu? Jest decyzja Prokurator generalny wyjaśnił, że dokument ma uchybienia formalne oraz merytoryczne i w tym kształcie nie powinien zostać przedłożony Sejmowi.
"To nie PiS jest impulsem do zmiany prawa" Inicjatywy nie należy wiązać z ostatnią dyskusją o prokuratorach w stanie spoczynku - mówi prokurator Mateusz Martyniuk.
Bunt w prokuraturze. Tusk umywa ręce Premier jest za zmianami personalnymi, postawił jednak warunki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)