Notowania

wotum nieufności
19.01.2013 16:57

Odwołanie ministra Arłukowicza. Tego chcą warszawscy lekarze

- Arłukowicz to pogłębiający się chaos i rosnące zadłużenie szpitali - przekonują lekarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie skierowała do posłów oraz premiera apel o głosowanie za wotum nieufności dla Bartosza Arłukowicza.

_ - Apelujemy, abyście Państwo w czasie głosowania odrzucili argumenty polityczne i kierowali się tylko dobrem Polski, w zwłaszcza jej chorych obywateli _ - czytamy w piśmie podpisanym przez Mieczysława Szatanka, prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

ORL w swoim apelu do parlamentarzystów oraz premiera Donalda Tuska wskazuje między innymi na _ brak kompetencji ministra i jego współpracowników oraz brak umiejętności rozwiązywania nawet bieżących problemów _.

Zdaniem warszawskiego samorządu lekarskiego, ponad rok urzędowania Bartosza Arłukowicza to _ pogłębiający się chaos, brak wizji reformy służby zdrowia, rosnące zadłużenie szpitali i narastające problemy z realizacją uprawnień pacjentów do refundacji leków _. Wniosek PiS o odwołanie ministra zdrowia ma być rozpatrywany podczas posiedzenia Sejmu w najbliższą środę.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie ma nic bardziej hańbiącego dla rządu" _ Nie bez powodu Arłukowicz jest oceniany jako jeden z najgorszych ministrów Tuska _.
Rząd ma wotum. Kaczyński: "To nie było na poważnie" _ Przegraliście _ - twierdzą posłowie opozycji. Członkowie PO nic sobie z tego nie robią i otwarcie przyznają, że _ życzą sobie więcej takich porażek _.
Chcą odwołać rząd Tuska. "Złożymy wniosek" PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności - zapowiedział dzisiaj rzecznik partii Adam Hofman.
Tagi: wotum nieufności, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz