Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odwołanie burmistrza Hrubieszowa. Dziś głosowanie

0
Podziel się:

Radni miasta w maju tego roku nie zatwierdzili sprawozdania finansowego burmistrza z wykonania budżetu za ubiegły rok i nie udzielili mu absolutorium.

Odwołanie burmistrza Hrubieszowa. Dziś głosowanie
(VladimirCetinski/iStockphotot)

Dziś rano w Hrubieszowie (Lubelskie) rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania burmistrza Tadeusza Garaja. Referendum to skutek nieudzielenia burmistrzowi absolutorium przez Radę Miasta.

_ - Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie, głosowanie odbywa się bez przeszkód _ - powiedział przewodniczący miejskiej komisji wyborczej w Hrubieszowie Andrzej Kiryczuk. Głosowanie potrwa do godziny 21. W tym czasie obowiązuje cisza wyborcza.

Referendum odbywa się w 13 komisjach obwodowych, z czego dwie funkcjonują w obwodach zamkniętych - w tamtejszym zakładzie karnym i w szpitalu.

Radni Hrubieszowa w maju tego roku nie zatwierdzili sprawozdania finansowego burmistrza z wykonania budżetu za ubiegły rok i nie udzielili mu absolutorium. Na kolejnej sesji podjęli uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska przed upływem kadencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Lokalne referenda nieważne. Dlaczego? Pułtusk i Żyrardów to miasta, gdzie przeprowadzone referenda w sprawie odwołania burmistrza i prezydenta zakończyły się fiaskiem.
Burmistrz Gryfic odejdzie? Dziś głosowanie W 13 obwodowych komisjach głosować może blisko 20 tys. uprawnionych osób. Referendum będzie ważne, jeśli do urn pójdzie trzy piąte osób uczestniczących w wyborze burmistrza w 2010 roku.
Uda się zablokować referendum? Jest skarga Szef mazowieckiej PO ma zastrzeżenia do prawidłowości zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)