Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odszkodowanie za błąd lekarza. Rekord we Włoszech

0
Podziel się:

Aż 1,8 miliona euro odszkodowania sąd apelacyjny w Turynie przyznał kobiecie, której córka z winy lekarzy od 24 lat znajduje się w stanie śpiączki.

Odszkodowanie za błąd lekarza. Rekord we Włoszech
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))

Aż 1,8 miliona euro odszkodowania sąd apelacyjny w Turynie przyznał dzisiaj kobiecie, której córka z winy lekarzy od 24 lat znajduje się w stanie śpiączki.

Według agencji Ansa jest to najwyższe odszkodowanie, jakie przyznano we Włoszech za błąd lekarza, związany ze szczepieniem. Mają je zapłacić władze regionu Piemontu.

W 1988 roku u pięcioletniej wówczas dziewczynki wystąpiły po szczepieniu niepokojące objawy - wysoka gorączka, bóle, biegunka. Lekarze nie przyszli jednak dziecku z pomocą i zapadło ono w śpiączkę - informuje Ansa.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie trudniej o odszkodowanie od lekarza Szpitale nie będą miały obowiązku wykupywania ubezpieczenia od zdarzeń medycznych.
Jak pozwać lekarza i szpital. Nie trzeba sądu Od przyszłego roku walka o odszkodowanie za błąd lekarza ma być prostsza. Nie będziemy musieli chodzić do sądu.
Tak cierpią chorzy w polskich tropikach Kiedy na dworze jest upał, w salach szpitalnych często temperatury są nawet o kilkanaście stopni wyższe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)