Notowania

irak
21.12.2011 21:16

Odszkodowania dla rodzin poległych żołnierzy. Pierwszy kompromis

Dzieci poległych otrzymają pełną kwotę 150 tysięcy złotych. Wysokość wypłaty dla rodziców i małżonków poległego zależy od kilku czynników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Przed Sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście zawarto pierwszą ugody w sprawie wypłaty zadośćuczynienia rodzinie za śmierć żołnierzy poległych w Iraku. Sąd ma dziś rozpatrzyć łącznie sprawy 10 osób, bliskich żołnierzy poległych na misjach w Iraku i Afganistanie, którzy domagają się od MON wypłaty zadośćuczynienia.

Pełnomocnik części rodzin mecenas Sylwester Nowakowski tłumaczy, że dzieci poległych otrzymają pełną kwotę 150 tysięcy złotych odszkodowania. Wysokość wypłaty dla rodziców i małżonków poległego zależy od kilku czynników._ _

_ - Co do wdów, redukcja wynika z kwot ubezpieczenia komercyjnego, które już zostało wypłacone wdowie. W wypadku rodziców jest to kwestia zależna od tego, czy poległy wcześniej zamieszkiwał razem z rodzicami, czy te więzi występowały także na płaszczyźnie dokładania się do budżetu rodzinnego _ - tłumaczył mecenas Sylwester Nowakowski.

Tydzień temu - po dwóch miesiącach negocjacji - szef Ministerstwa Obrony Tomasz Siemoniak - zaproponował, żeby bliscy poległych na misjach żołnierzy dostali po 100 tysiecy złotych zadośćuczynienia oraz do 150 tysięcy złotych odszkodowania. Wysokość tej drugiej rekompensaty jest uzależniona od sytuacji materialnej danej osoby. MON poprzez prawników rodzin przygotował specjalne ankiety, które pozwolą określić ile konkretnie dana osoba ma dostać odszkodowania.

MON zaproponował też, że na poczet odszkodowania zostaną zaliczone dotychczas wypłacone przez resort środki oraz że po zawarciu ugody dana osoba nie będzie już dochodzić innych form zadośćuczynienia. W sumie od resortu obrony rekompensat za śmierć żołnierzy domaga się 119 osób - wdów, dzieci i rodziców poległych w Iraku i Afganistanie.

Czytaj więcej na temat odszkodowań w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t156015.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mon;ma;propozycje;dla;rodzin;poleglych;zolnierzy,109,0,947309.html) Duże pieniądze dla rodzin poległych żołnierzy Przedstawiciele resortu spotkają się z prawnikami rodzin żołnierzy, którzy stracili życie w Iraku i Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t154003.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mon;wyplaci;odszkodowania;zolnierzom,229,0,958181.html) Odszkodowania za śmierć. Po około 250 tys. Do końca roku mogą zostać wypłacone zadośćuczynienia MON dla rodzin polskich żołnierzy poległych w Iraku i Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rodziny;poleglych;w;afganistanie;zadaja;odszkodowan,8,0,935944.html) Chcą pieniędzy za poległych. Jak za Smoleńsk Szef MON wyjaśni, dlaczego nie chce potraktować polskich ofiar z Iraku i Afganistanu, jak tych, którzy zginęli w katastrofie Casy czy w Smoleńsku.
Tagi: irak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz