Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
04.10.2012 12:49

Ochroniarze okradali pracowników ministerstwa

Dwóch ochroniarzy okradało jedno z ministerstw. Ich łupem padła elektronika: komputery, tablety i przenośne pamięci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Dwóch ochroniarzy okradało jedno z ministerstw. Ich łupem padła elektronika: komputery, tablety i przenośne pamięci o łącznej wartości 10 tysięcy złotych.

Rzecznik śródmiejskiej policji podkomisarz Agnieszka Hamelusz powiedziała IAR, że ochroniarze okradali pracowników ministerstwa od kilkunastu miesięcy. Wpadli dzięki ukrytej kamerze.

_ - W związku z tym, że nie był to pierwszy taki przypadek, pracownik biura zainstalował po kradzieży małą kamerę, która miała zarejestrować złodzieja i pomóc w jego złapaniu - _powiedziała Hamelusz.

Złodziejem okazał się jeden z pracowników ochrony ministerstwa, 24-letni Damian D. Mężczyzna przyznał się, że ukradł telefony. Podczas przesłuchania zeznał, że sprzedał skradziony sprzęt na jednym z bazarów w Warszawie, ale jeden z aparatów sprezentował koledze z pracy.

Policjanci wrócili więc do ministerstwa i zatrzymali 40-letniego Artura G. Mężczyzna przyznał, że krył wspólnika i razem kradli od blisko roku różne sprzęty elektroniczne, które później sprzedawali. Ich łupem padały oprócz telefonów także ipody, pendrive'y, komputery. Wartość strat oszacowano na ok. 10 tysięcy złotych.

Policja zatrzymała już obydwu mężczyzn. Teraz grozi im pięć lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak podsłuchują Polaków. CBA ujawniło dane W ciągu trzech lat od Centralnego Biura Korupcyjnego do sądu trafiły setki wniosków o tzw. _ kontrolę operacyjną _.
Policja zarekwirowała 8 kg marihuany z... Aresztowani to mężczyźni w wieku 26-30 lat, którym został postawiony zarzut przemytu narkotyków.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz