Notowania

Przejdź na
ochrona danych osobowych
25.07.2013 07:38

Ochrona danych osobowych w USA. Już po ważnym głosowaniu

Amerykańska Izba Reprezentantów odrzuciła wczoraj wniosek o ograniczenie programu zbierania danych elektronicznych przez agencję wywiadowczą USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kirza/iStock)

217 kongresmenów sprzeciwiło się poprawce, która wyznaczała granice działalności Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) dotyczące zbierania informacji w formie elektronicznej, w tym zapisów rozmów telefonicznych. Za głosowało 205 członków liczącej 435 foteli Izby Reprezentantów.

Wnioskowi sprzeciwiał się także Biały Dom oraz kierownictwo amerykańskich agencji wywiadu i kontrwywiadu. Była to pierwsza próba ograniczenia działań NSA od czasu ujawnienia przez Edwarda Snowdena, że Agencja Bezpieczeństwa Narodowego prowadzi inwigilację elektroniczną na wielką skalę, obejmującą także sojuszników Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden pójdzie do pracy. Zostanie w Rosji? Szpieg zapowiada, że po wyjściu z lotniska zamierza najpierw podróżować a później pójść do pracy i ułożyć sobie życie.
Obama odkurza plan pobudzania gospodarki Prezydent USA proponuje inwestycje publiczne, w tym zwłaszcza w infrastrukturę, przemysł, edukację i badania.
Wykradł najbardziej poufne dane z USA? Amerykański rząd uważa, że Edward Snowden nie miał dostępu do danych dotyczących programów inwigilacji prowadzonych przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego.
Tagi: ochrona danych osobowych, dane osobowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz