Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OBWE szuka szczątek ofiar katastrofy boeinga

0
Podziel się:

Z Charkowa, na północnym wschodzie Ukrainy, odleciał do Holandii kolejny samolot ze szczątkami ofiar tragedii.

OBWE szuka szczątek ofiar katastrofy boeinga
(EAST NEWS)

Ponad 100 ekspertów międzynarodowych i obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) kontynuuje w poniedziałek poszukiwania szczątków ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, zestrzelonego w lipcu nad wschodnią Ukrainą.

Ekipom poszukiwawczym towarzyszą psy tropiące - podała OBWE na Twitterze. Tego dnia z Charkowa, na północnym wschodzie Ukrainy, odleciał do Holandii kolejny samolot ze szczątkami ofiar tragedii. Wciąż nie wiadomo, co dzieje się z wagonem, którym z miejsca katastrofy miały być wywiezione rzeczy osobiste pasażerów malezyjskiego boeinga.

Jeszcze wczorsaj wieczorem szef międzynarodowej misji poszukiwawczej Pieter-Jaap Aalbersberg mówił, że wagon ten pozostaje w rękach prorosyjskich separatystów, którzy kontrolują miejsce tragedii. Są to okolice miasta Torez w obwodzie donieckim.

Aalbersberg przekazał wówczas, że OBWE prowadzi negocjacje z separatystami na temat przejazdu wagonu do Charkowa.

Do katastrofy Boeinga 777 linii Malaysia Airlines doszło 17 lipca. Maszyna najprawdopodobniej została strącona rakietą ziemia-powietrze. Zginęło 298 osób, wśród nich 193 Holendrów, 43 Malezyjczyków i 28 Australijczyków.

Na wschodzie Ukrainy, gdzie spadł malezyjski samolot, siły ukraińskie prowadzą operację zbrojną przeciwko prorosyjskim rebeliantom. Władze w Kijowie ogłosiły, że działania wojenne nie są prowadzone w 20-kilometrowej strefie wokół miejsca katastrofy.

Czytaj więcej w Money.pl
Szczątki ofiar katastrofy boeinga w Charkowie Prace są utrudnione, bo rejon katastrofy, do której doszło w okolicach miasta Torez w obwodzie donieckim, znajduje się pod kontrolą prorosyjskich bojowników.
Eksperci musieli uciekać z miejsca katastrofy boeinga Wszystko przez ostrzał okolic terenu, na którym poszukiwali ludzkich szczątków.
Eksperci pracują na miejscu katastrofy MH17 -_ Prowadzimy intensywne prace koncentrujące się na zebraniu ludzkich szczątków _ - napisało OBWE na Twitterze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)