Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obwe na ukrainie
18.09.2014 15:36

OBWE na Ukrainie. Będzie dwa razy więcej obserwatorów

Zaczęto w marcu od 20 obserwatorów, których liczba sięga obecnie 250.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

OBWE ma zamiar rozmieścić ogółem 500 obserwatorów w ciągu dwóch i pół miesiąca - powiadomił szef misji OBWE na Ukrainie Ertugrul Apakan, wyjaśniając, że chodzi o więcej ludzi, większą mobilność i elastyczność w celu wspierania rozejmu i zapewnienia bezpieczeństwa po ukraińskiej stronie granicy.

_ - Monitorowanie zawieszenia broni to nowe zadanie _ - powiedział szef misji obserwatorów OBWE na Ukrainie. Organizacja ta otrzymała na początku roku mandat do działań na Ukrainie przewidujący wysłanie do tego kraju do 500 obserwatorów. Zaczęto w marcu od 20 obserwatorów, których liczba sięga obecnie 250.

OBWE planuje także w ciągu czterech najbliższych tygodni rozmieścić samoloty bezzałogowe do monitorowania rozejmu między siłami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy - powiedział Apakan. Według niego ok. 400 osób będzie zaangażowanych we wsparcie logistyczne.

Zapowiedziane działania są częścią porozumienia podpisanego 5 września w Mińsku między Kijowem a prorosyjskimi rebeliantami. Władze Ukrainy twierdzą, że mimo obowiązującego od tego dnia rozejmu, zawieszenie broni jest nieustannie naruszane przez prorosyjskich separatystów wspieranych przez żołnierzy Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja szkoliła separatystów i przekazała im... Niemiecki wywiad uznał za prawdopodobnie, że system posiadali bojownicy, gdyż armia ukraińska nie dysponuje tym rodzajem broni.
PKB Ukrainy spadnie o 6 proc. Minister na to: "To dobry wynik" Ukraiński bank centralny wieszczy jeszcze gorsze dane. Arsenij Jaceniuk zapowiada ważne reformy.
Ukraina w UE? Wdrażanie umowy zacznie się... Jak mówił Poroszenko, wdrożenie umowy oznacza dla Ukrainy rządy prawa, wolność słowa, zdecydowaną walkę z korupcją, a także działania związane z klimatem inwestycyjnym, ochroną praw jednostki czy prawa własności.
Tagi: obwe na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz