Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obraz Matki Bożej na Jasnej Górze "zaatakowany"

0
Podziel się

58-letni mężczyzna usiłował dzisiaj rano zniszczyć cudowny obraz Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

Obraz Matki Bożej na Jasnej Górze "zaatakowany"
(pl.wikipedia.org/własność publiczna)
bEiKgHYR

58-letni mężczyzna usiłował dzisiaj rano zniszczyć cudowny obraz Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. Został w porę powstrzymany przez straż jasnogórską - poinformowała podinspektor Joanna Lazar z częstochowskiej policji.

aktualizacja: 12:03

_ - Strażnicy zareagowali natychmiast, powstrzymali mężczyznę, a potem oddali w ręce policji _ - powiedziała Joanna Lazar. Na razie nie wiadomo, jakie motywy mogły mężczyzną kierować.

bEiKgHYT

Ustalono już, że pochodzi z województwa dolnośląskiego. Jest przesłuchiwany przez policję. - _ Chcemy się dowiedzieć, kiedy przyjechał, co dokładnie chciał zrobić i w jaki sposób _ - dodała Lazar.

W trakcie incydentu nikt nie ucierpiał. Nie doszło tez do uszkodzenia obrazu.
58-latek najprawdopodobniej odpowie za znieważenie uczuć religijnych. Czynności w tej sprawie trwają.

Czytaj więcej w Money.pl
Ruszyły wielkie dożynki na Jasnej Górze W święcie dziękczynienia uczestniczą najwyższe władze duchowne i państwowe, w tym prezydent, minister rolnictwa i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Na Jasnej Górze dożynki. Jest i prezydent Co roku w tradycyjnym święcie dziękczynienia za plony uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób, głównie rolników.
Ponad 35 tysięcy pątników na Jasnej Górze Pątnicy wzięli udział w sumie pontyfikalnej, której przewodniczył prymas Polski abp Józef Kowalczyk.
bEiKgHZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)