Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama znajdzie czas dla rodzin smoleńskich

0
Podziel się:

Ma się z nimi spotkać przy okazji wizyty w warszawskiej Katedrze Polowej WP.

Obama znajdzie czas dla rodzin smoleńskich
(willwhitedc/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama w sobotę po południu w warszawskiej Katedrze Polowej WP spotka się z przedstawicielami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej - wiadomo nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do Kościoła i służb.

Według nich prezydent Obama ma być w katedrze po godzinie 15. Zaplanowano, że złoży kwiaty i odda hołd przed tablicą, upamiętniającą ofiary katastrofy. Jeden z duchownych powiedział, że podczas tej wizyty prezydent ma się również spotkać z przedstawicielami rodzin ofiar.

Wcześniej informowano, że USA chcą, by do takiego spotkania doszło i że ma być to _ gest mający na celu uczczenie pamięci ofiar katastrofy _. Pytana o to Kancelaria Prezydenta nie potwierdzała, że do spotkania dojdzie, ale przyznawała, że jest to możliwe.

Przedstawiciele rodzin - Paweł Deresz, wdowiec po posłance SLD Jolancie Szymanek-Deresz oraz brat szefa Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka - Andrzej Melak, mówili jednak, że nie dotarły do nich jak dotąd żadne oficjalne sygnały, poza medialnymi, w sprawie tego spotkania. Ewentualne zaproszenie na takie spotkanie nie dotarło też do poniedziałku do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Barack Obama przyjedzie do Polski w piątek; tego dnia spotka się na roboczym obiedzie z uczestnikami XVII szczytu Europy Środkowo-Wschodniej. Następnego dnia będzie rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz premierem Donaldem Tuskiem.

Podczas wizyty - jak poinformowała w piątek strona amerykańska - zaplanowano _ przystanki kulturalne _ prezydenta Obamy, w czasie których oddać ma on hołd _ polskiej historii i niezwykłemu poświęceniu polskiego narodu _. Według informatorów. w sobotę ma m.in. złożyć wieńce pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, Grobem Nieznanego Żołnierza i pomnikiem Bohaterów Getta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;w;polsce;-;bialy;dom;nie;potwierdza,62,0,749374.html) Obama w Polsce - Biały Dom nie potwierdza Amerykanie nie podają od razu oficjalnych komunikatów na temat wizyt prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;wizyta;baracka;obamy;w;polsce,129,0,749185.html) Będzie wizyta Baracka Obamy w Polsce? Prezydent USA może pojawić się w Polsce podczas szczytu państw Europy Środkowo-Wschodniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t139875.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/podroz;obamy;g8;krolowa;i;warszawa,6,0,834310.html) Podróż Obamy: G8, królowa i Warszawa Prezydent USA przylecial samolotem _ Air Force One _ z Waszyngtonu do Irlandii - podał Biały Dom.
kraj
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)