Notowania

Obama zapewnił Netanjahu o poparciu dla Izraela

Jak wynika z komunikatu Białego Domu, Obama po raz kolejny podkreślił, że Izraelczycy mają prawo do obrony i wyraził żal z powodu ofiar po obu stronach konfliktu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(willwhitedc/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama zapewnił w nocy izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu o poparciu Stanów Zjednoczonych dla Izraela. W rozmowie telefonicznej obaj politycy omówili możliwości wygaszania napięć między Izraelem a Strefą Gazy.

Jak wynika z komunikatu Białego Domu, Obama po raz kolejny podkreślił, że Izraelczycy mają prawo do obrony i wyraził żal z powodu ofiar po obu stronach konfliktu.

Premier Izraela natomiast z uznaniem mówił o amerykańskim prezydencie i Amerykanach, którzy współfinansowali izraelski system obrony przeciwrakietowej i przeciwmoździerzowej _ Iron Dome _, co pozwoliło ochronić kraj przed setkami spadających na niego pocisków.

Przywódca Stanów Zjednoczonych telefonował również do prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego. Docenił starania jego kraju na rzecz uspokojenia napięć w regionie i podkreślił, że zabiegi te przyniosą sukces.

Napięcia między Izraelem a Palestyńczykami ponownie wzrosły w tym tygodniu, gdy z kontrolowanej przez radykalny palestyński ruch Hamas Strefy Gazy wyleciało w kierunku państwa żydowskiego kilkaset pocisków. Władze w Jerozolimie odpowiedziały nalotami bombowymi i ogłosiły mobilizację. W sumie zginęło 27 Palestyńczyków i trzech Izraelczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ interweniuje. Bedzie misja w Izraelu Ban Ki Mun wezwał Izrael do zaniechania działań wojskowych. _ - To nie otworzy drzwi do negocjacji. _
Izrael mobilizuje wielką armię. To już wojna? _ Trzymajcie się z daleka od przywódców Hamasu _- apelują do Palestyńczyków Żydzi. Eksperci krytykują Tel-Awiw.
Życie tam zamiera. Słychać tylko bomby Sklepikarze poganiają ostatnich klientów, chcą zamykać sklepy. Zresztą tylko niewiele placówek handlowych jest czynnych w tych dniach.
Tagi: atak izraela na strefę gazy, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz