Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama zadzwonił do Putina. Dogadali się?

0
Podziel się:

Moskwa i Waszyngton od początku konfliktu w Syrii zajmują całkowicie odmienne stanowiska wobec zdarzeń w tym kraju.

Obama zadzwonił do Putina. Dogadali się?
(willwhitedc/CC/Flickr)

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent USA Barack Obama rozmawiali przez telefon na temat rozpoczynającej się jutro w szwajcarskiej miejscowości Montreux konferencji w sprawie Syrii - powiadomił Kreml.

Według niego z inicjatywy strony amerykańskiej odbyła się rozmowa telefoniczna prezydentów, w trakcie której _ szczegółowo omówiono tematykę konferencji międzynarodowej w sprawie Syrii _. W komunikacie nie podano omawianych szczegółów.

Kreml poinformował, że prezydenci poruszyli szereg innych aktualnych kwestii, w tym realizację zawartej w listopadzie 2013 roku umowy, dotyczącej irańskiego programu nuklearnego. Rozmawiano też o dalszym rozwoju stosunków dwustronnych.

Agencja Reuters przypomina, że Moskwa i Waszyngton od początku konfliktu w Syrii zajmują całkowicie odmienne stanowiska wobec zdarzeń w tym kraju.

Wojna domowa trwa w Syrii od 2011 roku i według syryjskich obrońców praw człowieka pochłonęła życie ponad 130 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Przywódcy Kongresu USA za atakiem na Syrię - _ Tylko Stany Zjednoczone mają zdolność i potencjał do powstrzymania Asada _ - mówi przewodniczący Izby Reprezentantów.
Wydatki państwa sięgną 1,1 bln dolarów Barack Obama podpisał ustawę budżetową.
Obama ograniczy kontrowersyjną inwigilację? Amerykański prezydent już kilka miesięcy temu zapowiedział reformę programów inwigilacji elektronicznej, by zapewnić Amerykanów, że stosowane przez wywiad USA metody nie są nadużywane.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)