Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
28.08.2014 23:19

Obama: USA nie planują zbrojnej interwencji ws. Ukrainy

Stany Zjednoczone nie planują zbrojnej interwencji w sprawie Ukrainy - mówił Barack Obama.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Amerykański prezydent spotkał się z dziennikarzami w Białym Domu, w trakcie odbywającego się w Nowym Jorku nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconego sytuacji w tym kraju.

Obama mówił, że USA wciąż będą mobilizować międzynarodową wspólnotę do wywierania presji na Rosję: _ Do wojskowej konfrontacji między USA i Rosją w tym regionie nie dojdzie. Ukraina nie jest członkiem NATO, ale wiele krajów leżących w jej pobliżu już tak. My bardzo poważnie traktujemy artykuł 5 mówiący o obronie przez Sojusz każdego z państw wchodzących w jego skład. Dotyczy to zarówno, największych, jak i najmniejszych członków NATO. _

Amerykański prezydent nie wykluczył nałożenia kolejnych sankcji na Rosję. Barack Obama dodał, że we wrześniu będzie gościł w Waszyngtonie prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę.

Czytaj więcej w Money.pl
USA i Rosja negocjują w tajemnicy ws. Ukrainy Rzeczniczka resortu dyplomacji Vesa Hakkinen powiedziała agencji Associated Press, że MSZ pomagał tylko przy organizacji rozmów.
Demonstracja w USA. "Nie chcemy wojny" Na planszach i transparentach widniały m.in. napisy: _ Powstrzymajcie Putina na Ukrainie - możecie być następni, Zastopujcie Putina teraz. _
Obama radzi Putinowi: Koszty będą ogromne Obama powiedział Putinowi, że Rosja poniesie dalsze koszty, jeśli nie będzie z jej strony konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz