Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama ujawnił szczegóły szczytu NATO

0
Podziel się:

Obama i Rasmussen nie ustalili jeszcze, gdzie odbędzie się ten szczyt NATO.

Obama ujawnił szczegóły szczytu NATO
(transplanted mountaineer/CC/Flickr)
bESNokoR

Po spotkaniu w Białym Domu z sekretarzem generalnym NATO Andersem Foghem Rasmussenem prezydent USA Barack Obama poinformował, że obaj politycy uzgodnili, iż szczyt NATO, który odbędzie się w 2014 roku będzie poświęcony Afganistanowi.

Większość sił ISAF zostanie wycofana z Afganistanu pod koniec przyszłego roku i Obama chce, by szczyt poświęcony był _ ostatniemu rozdziałowi _ międzynarodowej interwencji wojskowej w tym kraju - pisze AFP.

Prezydent USA powiedział też, że kwestia Afganistanu była najważniejszym tematem, jaki omawiał z sekretarzem generalnym NATO. _ Dyskutowaliśmy na temat środków, jakie możemy przedsięwziąć po 2014 roku, aby afgańskie siły bezpieczeństwa były efektywne i mogły kontrolować granice kraju oraz by członkowie NATO mieli pewność, że Afganistan nie będzie już w przyszłości wykorzystywany przez terrorystów jako ich baza _ - oświadczył Obama.

bESNokoT

Obama i Rasmussen nie ustalili jeszcze, gdzie odbędzie się ten szczyt NATO.

Czytaj więcej w Money.pl
Decyzja USA "nie ma nic wspólnego z Rosją" Zmiany w amerykańskich planach dotyczących obrony przeciwrakietowej nie osłabiają zobowiązań USA w sprawie budowy NATO-wskiej tarczy antyrakietowej w Europie.
NATO chce lepszej współpracy z Rosją Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zaapelował do ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa o umocnienie współpracy Rosji z Sojuszem.
Ostrzega Gruzję, chwali Syryjczyków Anders Fogh Rasmussen ostrzegł nowy rząd Gruzji przed represjami wobec przeciwników politycznych i wyraził uznanie dla syryjskiej opozycji.
bESNokpu
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)