Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obama przekonany, że pokona Państwo Islamskie

0
Podziel się:

Prezydent USA Barack Obama wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone przyjęły prawidłową strategię.

Obama przekonany, że pokona Państwo Islamskie
(PAP/EPA)

Prezydent USA Barack Obama wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone przyjęły prawidłową strategię, która doprowadzi do osłabienia i w rezultacie do pokonania Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.

Amerykański prezydent mówił o tym na spotkaniu w Baltimore, gdzie zbierał fundusze dla Demokratów.

Obama oświadczył, że celem międzynarodowej koalicji budowanej przez Waszyngton jest _ wygaszenie _ tego rodzaju ekstremizmu, jaki reprezentuje Państwo Islamskie.

Jego zdaniem zagrożenie ze strony dżihadystów w Iraku i Syrii skupiło uwagę świata na konieczności zdławienia _ takiego szczególnego rodzaju ekstremizmu islamskiego _, dla którego _ nie ma miejsca w XXI wieku _.

W środę Obama w wygłoszonym orędziu zapowiedział, że USA poprowadzą _ szeroką koalicję _ do kampanii w celu wyeliminowania bojowników Państwa Islamskiego, _ gdziekolwiek się znajdą _.

W czwartek w trakcie wizyty sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego w Arabii Saudyjskiej państwa arabskie oraz Turcja poparły powołanie koalicji przeciw Państwu Islamskiemu. W jej skład oprócz USA miałyby wejść: Egipt, Jordania, Turcja, Liban i sześć państw Zatoki Perskiej

Czytaj więcej w Money.pl
Polska nie odpowie na wezwanie. Nie ruszy na Irak Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że USA poprowadzą "szeroką koalicję" do kampanii mającej na celu wyeliminowanie bojowników Państwa Islamskiego.
Amerykańskie samoloty nad Syrią. Zaatakują? Lotnictwo USA rozpoczęło operację nad pozycjami Państwa Islamskiego - informuje Associated Press.
Kolejne amerykańskie ataki na islamistów Od rozpoczęcia amerykańskich nalotów 8 sierpnia w Iraku przeprowadzono 90 nalotów, z których 57 koncentrowało się w okolicach tamy w Mosulu - sprecyzowano w komunikacie.
Coraz więcej bojowników. Nowy raport CIA Rzecznik CIA tłumaczył, że wzrost liczby bojowników Państwa Islamskiego związany jest z intensywniejszą rekrutacją od czerwca, w następstwie odniesionych sukcesów w walkach na terenie Iraku i Syrii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)