Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obama już uznaje legalność małżeństw homoseksualnych

Biały Dom oświadczył, że prezydent Obama poprze ustawę, która unieważni ustawę Kongresu sprzed 15 lat, zawężającą definicję małżeństwa do związku między mężczyzną a kobietą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Biały Dom oświadczył, że prezydent Obama poprze ustawę, która unieważni ustawę Kongresu sprzed 15 lat, zawężającą definicję małżeństwa do związku między mężczyzną a kobietą. To sygnał ewolucji poglądów prezydenta w sprawie małżeństw homoseksualnych.

Ustawa zgłoszona niedawno przez demokratyczną senator z Kalifornii, Diane Feinstein, zobowiązuje administrację federalną, by nie odmawiała parom homoseksualnym praw, jakie posiadają małżeństwa heteroseksualne.

Uchyla ona tzw. Ustawę o Obronie Małżeństwa z 1996 r., przeforsowaną przez ówczesną republikańską większość w Kongresie, która jest podstawą do nieuznawania małżeństw homoseksualnych. Zalegalizowano je dotychczas w siedmiu stanach i w dystrykcie stołecznym w Waszyngtonie.

Ustawa sponsorowana przez Feinstein, nazwana _ Ustawą o szacunku dla małżeństwa _, jest w środę tematem wstępnego przesłuchania w senackiej Komisji Wymiaru Sprawiedliwości.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t100125.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/znani;politycy;ramie;w;ramie;z;gejami,105,0,849257.html) Znani politycy ramię w ramię z gejami
Jeżeli ustawa zostanie uchwalona przez Kongres, umożliwi małżeństwom gejów i lesbijek otrzymywanie federalnych świadczeń dostępnych na razie tylko dla małżeństw heteroseksualnych. Nie oczekuje się jednak, by Kongres przegłosował ustawę jeszcze w tym roku.

Decyzję Baracka Obamy o poparciu inicjatywy senator Feinstein komentuje się jako kolejny sygnał ewolucji postawy prezydenta w sprawie małżeństw homoseksualnych.

W czasie swej kampanii wyborczej w 2008 r. Obama występował przeciwko ich legalizacji powołując się na względy religijne. Bronił też zakazu tych małżeństw jako prezydent. Ostatnio jednak zmienił stanowisko. Już w lutym poinstruował swojego ministra Sprawiedliwości, Erica Holdera, żeby przestał egzekwować postanowienia ustawy o obronie małżeństwa z 1996 r. jako sprzecznej z konstytucją.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t94137.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/malzenstwa;homoseksualne;-;obama;nie;protestuje,167,0,784039.html) Małżeństwa gejów - Obama nie protestuje Republikanie twierdzą, że Obama usiłuje zyskać względy lewicy, gdzie aktywne jest lobby gejowskie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t37749.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalifornia;obowiazkowa;nauka;o;mniejszosciach;seksualnych,150,0,874134.html) Lekcje o gejach. "Seksualne pranie mózgu" Szkoły publiczne w Kalifornii będą musiały uczyć o wkładzie mniejszości seksualnych w historię USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t26757.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/glowny;konkurent;obamy;we;wroclawiu,95,0,849247.html) Główny konkurent Obamy we Wrocławiu John McCain jest głównym gościem drugiego dnia Wrocław Global Forum. Wczoraj odebrał Nagrodę Wolności.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz