Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obama chce rozmawiać o ataku paranoika

0
Podziel się

Doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego przedstawią prezydentowi szczegóły strzelaniny w dowództwie służby materiałowej marynarki
wojennej USA.

Obama chce rozmawiać o ataku paranoika
(The U.S. Army/CC/Flickr)
bErGOKFx

Doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego przedstawią Barackowi Obamie szczegóły poniedziałkowej strzelaniny w dowództwie służby materiałowej marynarki wojennej USA (NAVSEA) w Waszyngtonie - poinformował rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Według niego rozmówcami prezydenta będą między innymi prokurator generalny Eric Holder i dyrektor FBI James Comey.

W ataku na NAVSEA, zlokalizowane w bazie Washington Navy Yard na terenie dawnej stoczni marynarki wojennej, zginęło 13 osób - w tym domniemany zabójca, 34-letni były wojskowy rezerwista Aaron Alexis, który w przeszłości dopuszczał się aktów przemocy i wykazywał problemy emocjonalne.

bErGOKFz

Jako pracownik kontraktowy marynarki Alexis otrzymał prawo wchodzenia do bazy, mimo że dwukrotnie popadł w konflikt z prawem w sprawach związanych z bronią palną i w 2011 roku został wydalony z szeregów rezerwy marynarki wojennej za _ uchybienia w zachowaniu _.

Jak zaznaczył Carney, prezydenckie Biuro Zarządzania i Budżetu (OMB) bada kwestie dotyczące procedur bezpieczeństwa wobec urzędników i pracowników kontraktowych zatrudnionych w instytucjach federalnych.

_ - Pod kierownictwem prezydenta OMB sprawdza standardy dla pracowników kontraktowych i urzędników agencji federalnych _ - powiedział Carney dziennikarzom na briefingu.

_ Jest to sprawa, o której prezydent sądzi i sądził, że zasługuje na przejrzenie _ - dodał rzecznik, zaznaczając, iż nadzorujący działalność służb specjalnych Dyrektor Wywiadu Narodowego już wcześniej podjął analizowanie procedur bezpieczeństwa stosowanych wobec określonych rodzajów rządowych pracowników kontraktowych.

bErGOKFF
Czytaj więcej w Money.pl
Sprawca strzelaniny cierpiał na paranoję 34-letni Alexis słyszał głosy w swojej głowie i cierpiał na zaburzenia snu. Od sierpnia był leczony z powodu problemów psychicznych.
Obama korespondował z Rowhanim? Nie należy oczekiwać, że Rowhani "nagle ułatwi negocjacje" w sprawie programu nuklearnego jego kraju.
bErGOKGa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)