Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
misja w afganistanie
26.12.2014 07:35

Obama: Kończymy misję w Afganistanie

Barack Obama ogłasza oficjalne zakończenie misji bojowej w Afganistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Barack Obama ogłasza oficjalne zakończenie 13-letniej misji bojowej w Afganistanie.

Podczas spotkania z żołnierzami piechoty morskiej w bazie w Kanehoe Bay na Hawajach, gdzie spędza okres świąteczno-noworoczny, amerykański prezydent podkreślił, że dzięki kończącej się misji Afgańczycy dostali szansę na odbudowę swojego kraju:

_ - Byliśmy w stanie wojny nieprzerwanie przez ponad 13 lat. W przyszłym tygodniu zakończymy naszą misję bojową w Afganistanie. Dzięki wyjątkowej służbie mężczyzn i kobiet amerykańskich sił zbrojnych, Afgańczycy mają szansę odbudować swój kraj. _

Amerykańska misja w Afganistanie rozpoczęła się w październiku 2001 roku - krótko po atakach terrorystycznych z 11 września. Później Amerykanów wsparły wojska z krajów sojuszniczych, w tym z Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochy: Obama rzuca wyzwanie Moskwie Włoskie radio i telewizja, agencje i prasa obszernie informują o wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce i jego rozmowach przede wszystkim na temat kryzysu ukraińskiego.
Media w USA: zapowiedź Obamy to za mało Prezydent Barack Obama, jak pisze New York Times, przyleciał do Warszawy, by ujawnić swój plan w celu zademonstrowania silnego zaangażowania USA po stronie Europy Wschodniej i Środkowej przeciwko rosyjskiej agresji.
Castro uściśnie dłoń Obamy? Spotkają się Oczekuje się, że dojdzie tam do spotkania Obamy z Castro.
Tagi: misja w afganistanie, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz