Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama: Kończymy misję w Afganistanie

0
Podziel się:

Barack Obama ogłasza oficjalne zakończenie misji bojowej w Afganistanie.

Obama: Kończymy misję w Afganistanie
(PAP/EPA)
bEDqpUVx

Barack Obama ogłasza oficjalne zakończenie 13-letniej misji bojowej w Afganistanie.

Podczas spotkania z żołnierzami piechoty morskiej w bazie w Kanehoe Bay na Hawajach, gdzie spędza okres świąteczno-noworoczny, amerykański prezydent podkreślił, że dzięki kończącej się misji Afgańczycy dostali szansę na odbudowę swojego kraju:

_ - Byliśmy w stanie wojny nieprzerwanie przez ponad 13 lat. W przyszłym tygodniu zakończymy naszą misję bojową w Afganistanie. Dzięki wyjątkowej służbie mężczyzn i kobiet amerykańskich sił zbrojnych, Afgańczycy mają szansę odbudować swój kraj. _

bEDqpUVz

Amerykańska misja w Afganistanie rozpoczęła się w październiku 2001 roku - krótko po atakach terrorystycznych z 11 września. Później Amerykanów wsparły wojska z krajów sojuszniczych, w tym z Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochy: Obama rzuca wyzwanie Moskwie Włoskie radio i telewizja, agencje i prasa obszernie informują o wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce i jego rozmowach przede wszystkim na temat kryzysu ukraińskiego.
Media w USA: zapowiedź Obamy to za mało Prezydent Barack Obama, jak pisze New York Times, przyleciał do Warszawy, by ujawnić swój plan w celu zademonstrowania silnego zaangażowania USA po stronie Europy Wschodniej i Środkowej przeciwko rosyjskiej agresji.
Castro uściśnie dłoń Obamy? Spotkają się Oczekuje się, że dojdzie tam do spotkania Obamy z Castro.
bEDqpUWa
KOMENTARZE
(0)