Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NRL krytycznie o ustawie dotyczącej in vitro

0
Podziel się:

Dziś kończą się konsultacje społeczne ministerialnego projektu o leczeniu niepłodności. Resort zwrócił się do 33 podmiotów z prośbą o jego zaopiniowanie.

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz
Prezes NRL Maciej Hamankiewicz (WLODZIMIERZ WASYLUK/REPORTER)

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej negatywnie zaopiniowało projekt ustawy dotyczącej in vitro.

Dziś kończą się konsultacje społeczne ministerialnego projektu o leczeniu niepłodności. Resort zwrócił się do 33 podmiotów z prośbą o jego zaopiniowanie.

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz powiedział, że ustawa nie chroni należycie zarodków. _ - Nie zawiera przepisów o liczbie tworzonych i implantowanych zarodków, zrównuje procedury przechowywania zarodków z tymi dotyczącymi komórek rozrodczych, pozwala na ich testowanie _ - tłumaczy.

Prezes podkreślił, że Rada dostrzega potrzebę przygotowania regulacji prawnych wynikających z naszych zobowiązań i dostosowania do unijnych przepisów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ustawa o in vitro. Uwagi wciąż napływają Zarówno środowiska medyczne jak i pacjenci zgodnie wskazują, że przyjęcie takiej regulacji jest bardzo potrzebne. Biuro prasowe resortu zdrowia informuje, że uwagi wciąż napływają i wszystkie będą analizowane.
Milion par ma problemy z zajściem w ciążę Nie wszystkich stać na in vitro, mimo że sama procedura jest bezpłatna.
Rusza kolejna odsłona programu in vitro Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016 ruszył 1 lipca zeszłego roku.
Są pierwsze efekty rządowego programu Kilkanaścioro dzieci przyszło już na świat dzięki rządowemu programowi in vitro.
KOMENTARZE
(0)