Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowym ambasadorem USA prawdopodobnie John Tefft

0
Podziel się:

Tefft zastąpi 50-letniego Michaela McFaula, który w lutym, po dwóch latach pracy w Rosji, zrezygnował z funkcji.

Nowym ambasadorem USA prawdopodobnie John Tefft
(Public Domain/Wikimedia)
bEILPpph

Nowym ambasadorem USA w Federacji Rosyjskiej prawdopodobnie będzie John Tefft, poprzedni ambasador Stanów Zjednoczonych na Ukrainie (2009-13) - poinformował dziennik _ Kommiersant _.

Według rosyjskiej gazety, która powołuje się na źródło w Departamencie Stanu USA, Waszyngton zwrócił się już do Rosji o agrement, czyli akceptację na mianowanie 65-letniego Teffta na szefa amerykańskiej misji dyplomatycznej w Moskwie. Wiadomość tę _ Kommiersantowi _ potwierdziło źródło w MSZ Rosji.

Tefft zastąpi 50-letniego Michaela McFaula, który w lutym, po dwóch latach pracy w Rosji, zrezygnował z funkcji. Przed przyjazdem do Moskwy McFaul był doradcą ds. Rosji prezydenta Baracka Obamy. Był uważany za architekta polityki _ resetu _ w stosunkach z Moskwą, czyli ich poprawy po okresie zamrożenia w końcowej fazie rządów poprzedniego prezydenta USA George'a W. Busha.

bEILPppj

Moskiewski dziennik przedstawia Teffta jako twardego negocjatora, nieskłonnego do kompromisów. _ Kommiersant _ zauważa, że jest on znany z krytycznych wystąpień pod adresem Rosji.

_ - Wybierając Teffta, Biały Dom ostatecznie określił się w kwestii polityki wobec Rosji. Nowego +resetu+ nie będzie. Do końca kadencji administracja Obamy będzie starała się minimalizować współpracę z FR _ - cytuje gazeta swojego rozmówcę w Departamencie Stanu.

_ Kommiersant _ podaje, że Obama przedstawi Kongresowi kandydaturę Teffta po otrzymaniu od Moskwy agrement.

Czytaj więcej w Money.pl
Ofensywa rządowa w Iraku. Do akcji wkroczą rosyjskie myśliwce Irak wspierają nie tylko Rosjanie. W miejscach walk są już pierwsi z 300 amerykańskich żołnierzy.
"Należy wstrzymać się z sankcjami dla Rosji" Należy poczekać na efekt działań dyplomatycznych - pisze londyński dziennik.
Obama radzi Putinowi: Koszty będą ogromne Obama powiedział Putinowi, że Rosja poniesie dalsze koszty, jeśli nie będzie z jej strony konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji.
bEILPppK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)