Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy zarzut dla znachora z Nowego Sącza

0
Podziel się:

Wczoraj H. usłyszał już zarzut sprawstwa kierowniczego nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi do 5 lat więzienia.

Nowy zarzut dla znachora z Nowego Sącza
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Kolejny zarzut - udzielania usług medycznych bez uprawnień - postawiono dziś znachorowi z Nowego Sącza Markowi H., który leczył półroczną Magdę. Dziewczynka zmarła w wyniku zagłodzenia.

Jak poinformował dziś rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty, prokuratura jeszcze tego dnia skieruje do sądu wniosek o aresztowanie H. Jak dodał, sąd ma 24 godz. na rozpatrzenie wniosku.

Wczoraj H. usłyszał już zarzut sprawstwa kierowniczego nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi do 5 lat więzienia.

Zarzut dotyczący udzielania usług medycznych bez uprawnień dotyczy lat 2005-2014.

_ Świadczenie tzw. usług medycznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, gdyż - jak ustaliła prokuratura - pobierał on opłaty za tzw. wizyty. Za ten czyn grozi mu jeden rok pozbawienia wolności _ - powiedział Piotr Kosmaty. Dodał, że Marek H. jest konsekwentny, nie przyznał się również do tego zarzutu i nie chce rozmawiać z prokuraturą.

_ Nie składał wyjaśnień, ani nie odpowiadał na zadawane pytanie. Prokurator kieruje wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. I musi to zrobić do godz. 14 (w czwartek) _ - powiedział Kosmaty.

Pytany, co zdecydowało o postawieniu H. kolejnego zarzutu i czy jest to efekt przesłuchania kolejnych świadków, Kosmaty odpowiedział: _ dokładnie tak _. _ To są kolejne czynności, które były wykonywane do późnych godzin wieczornych w środę _ - mówił. Dodał, że wniosek o areszt Marka H. miał być skierowany już w środę, ale pojawiły się kolejne okoliczności, które wymagały weryfikacji procesowej. I efektem tej pracy jest kolejny zarzut - zaznaczył.

Kosmaty powiedział też, że ustalany jest kolejny krąg osób, które korzystały z usług znachora, i osoby te będą przesłuchiwane. Jak dodał, w związku z tym niewykluczone jest, że _ zarzuty te będą się powiększały _.

_ Proces cały czas trwa, nowe okoliczności wychodzą na jaw. Jeżeli się okaże, że (Marek H.) dopuścił się kolejnych czynów, to oczywiście zarzuty zostaną postawione _ - podkreślił Kosmaty.

Poinformował też, że wyjaśnienia ojca zmarłej Magdy w zasadzie potwierdzają to, co powiedziała wcześniej żona mężczyzny. Natomiast jest tam wiele istotnych informacji i szczegółów, które prokuratura musi zweryfikować - zaznaczył rzecznik.

Dziewczynka z Brzeznej k. Nowego Sącza zmarła w połowie kwietnia. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci było całkowite zaniedbanie i niedożywienie. Jej rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Oboje przebywają w policyjnym areszcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne śledztwo. Wciąż nie ma podejrzanych Dwaj mężczyźni, zatrzymani w związku z fałszywymi alarmami bombowymi, zostali dziś zwolnieni do domów.
Usunął krzyż na komisariacie. Jest zażalenie Prokuratura pod koniec marca umorzyła śledztwo ws. zdejmowania krzyży. Uznała, że komendant miejski nie przekroczył swoich uprawnień wydając polecenie zdjęcia krzyży w podległych mu komendach policji.
Gwałt w liceum. Policja zbiera próbki DNA 30 września 2013 r. w ciemnej szkolnej toalecie zgwałcona została 16-letnia uczennica. Policja zebrała materiał genetyczny z ubrania dziewczyny, ale nie doprowadziło to do ustalenia sprawcy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)