Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy sposób na zawarcie związku partnerskiego

Umowa partnerska u notariusza? To prawdopodobne. Zamiast nieformalnych związków byłyby zawierane umowy dwustronne - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RBFried/iStockphoto)

Umowa partnerska u notariusza? To prawdopodobne. Zamiast nieformalnych związków byłyby zawierane umowy dwustronne - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Projekt ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Stanowi, że umowy zawierane przed notariuszem będą miały charakter modułowy. O tym czy kwestie majątkowe, spadkowe i alimentacyjne się w niej znajdą, będą decydowały zawierające ją strony - czytamy w gazecie.

W sprawie alimentów będzie można wprowadzić do dokumentu specjalny zapis. Strony będą mogły postanowić, że jeżeli po zakończeniu umowy jeden z podpisujących znajdzie się w niedostatku, będzie od drugiego otrzymywał alimenty.

W przypadku śmierci jednego z partnerów, drugi zawierający umowę przed notariuszem będzie miał takie samo prawo do spadku lub zachowku jakie przysługuje małżonkowi.

Czytaj więcej w Money.pl
PO: Jest ryzyko stworzenia paramałżeństw Kancelaria premiera zalana protestami. Taka liczba w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, to wzrost o kilkaset procent.
Tak wypowiesz umowę zawartą na odległość Do obowiązków firmy związanych z zawarciem umowy na odległość należy poinformowanie konsumenta o prawie odstąpienia od niej w terminie 10 dni.
W PO ciągle niedobrze. Nie ma zgody W PO nadal panuje pat wokół związków partnerskich - partyjni konserwatyści nie chcą oddzielnej ustawy.
Tagi: ustawa o związkach partnerskich, związki partnerskie, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, prawo, wiadmości, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz