Notowania

marek papała
19.10.2011 10:46

Nowy ślad w sprawie Papały. Padają nazwiska znanych polityków

Przypuszczalnie chodzi o zbadanie, czy mógł się z nimi kontaktować Edward Mazur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Aktualizacja: 11.38

Łódzka prokuratura apelacyjna, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa generała Marka Papały, nie potwierdza informacji, że śledczy mieli pokazywać przesłuchiwanym świadkom tak zwane tablice poglądowe z wizerunkami polityków. Stacja TVN 24 ujawniła, że na fotografiach znaleźli się: marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, a także politycy PSL Janusz Piechociński i Jarosław Kalinowski (na zdjęciu).

Rzecznik prokuratury łódzkiej Jarosław Szubert oświadczył, że dla dobra śledztwa nie może potwierdzić, ani zaprzeczyć doniesieniom TVN24.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIKA PROKURATURY:

Według TVN24, na tablicach poglądowych miały być zestawione zdjęcia polityków i osób podejrzanych o zabójstwa generała Papały. Jarosław Szubert nie potwierdza tych doniesień, zapewnia jednak, że na fotografiach pokazywanych świadkom nie ma przypadkowych osób. - _ Staramy się unikać sytuacji, w których, obok osób, które weszły kiedyś w konflikt z prawem, umieszczamy osoby, co do których podstaw do takiego twierdzenia nie ma _ - zapewnił.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELA PROKURATURY:

Jarosław Kalinowski przyznaje, że znał Papałę, jednak jest zaskoczony, że jego zdjęcie jest pokazywane w prokuraturze. Jak twierdzi, o sprawie dowiedział się przed trzema tygodniami od dziennikarzy.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KALINOWSKIEGO:

Według ustaleń TVN 24 wynika, że prokuraturze chodzi o ustalenie, z którymi politykami kontaktował się polonijny biznesmen Edward Mazur, ścigany w sprawie zabójstwa Marka Papały.

Czytaj o innych najgłośniejszych śledztwach w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t154149.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;fakty;w;sprawie;smierci;andrzej;leppera;tego;prokurator;nie;ujawnil,213,0,888533.html) Śmierć Andrzeja Leppera. Tego prokurator nie ujawnił Policjanci znaleźli na miejscu tragedii sporą liczbę wezwań do zapłaty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t148744.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;chce;materialow;od;macierewicza,117,0,865909.html) Prokuratura chce materiałów od Macierewicza Jest to czwarte tego typu wystąpienie śledczych w sprawie przekazania dokumentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t141685.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wynosil;informacje;o;sledztwie;smolenskim,219,0,849883.html) Wynosił informacje o śledztwie smoleńskim? Marka Pasionka umawiał się z agentami wywiadu USA i zdradzał im kulisy śledztwa smoleńskiego. Wydzwaniał też wieczorami do biura PiS - pisze Gazeta Wyborcza.
Tagi: marek papała, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz