Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy rząd w Niemczech powstanie w ciągu najbliższych dni?

0
Podziel się

Czasu jest już niewiele. W czwartek kanclerz Angela Merkel wyjeżdża na szczyt w Wilnie, dlatego traktat koalicyjny musi być gotowy do jutra.

Nowy rząd w Niemczech powstanie w ciągu najbliższych dni?
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)
bEqARGLF

Jutro ma zostać zaprezentowany traktat koalicyjny. Chadecy i socjaldemokraci wciąż nie porozumieli się jednak we wszystkich kwestiach.

Uczestnicy negocjacji zostawili na sam koniec wiele spornych tematów. Chodzi między innymi o zasady przyznawania obywatelstwa, opłaty za autostrady, zmiany w emeryturach czy płacę minimalną.

Czasu jest już niewiele. W czwartek kanclerz Angela Merkel wyjeżdża na szczyt w Wilnie, dlatego traktat koalicyjny musi być gotowy do jutra. Przed politykami negocjacyjny maraton, który zakończy się zapewne dziś późno w nocy albo jutro na ranem. Wynegocjowanie traktatu koalicyjnego nie oznacza jednak, że rząd na pewno powstanie.

bEqARGLH

W grudniu w socjaldemokratycznej partii SPD odbędzie się jeszcze wewnętrzne referendum. Członkowie ugrupowania, czyli blisko pół miliona osób, ocenią, czy traktat spełnia ich oczekiwania. Jeśli stwierdzą, że nie, dokument trafi do kosza.

Czytaj więcej w Money.pl
Angela Merkel chce rządzić z partią Zielonych Decyzja komentowana jest jako kolejny krok w kierunku zwiększania przez CDU liczby potencjalnych koalicjantów.
Ważą się losy koalicji w Niemczech CDU Angeli Merkel oraz jej bawarska sojuszniczka CSU zdecydowanie wygrały blisko miesiąc temu wybory do Bundestagu, zdobywając 311 z 631 mandatów.
Angela Merkel będzie rządziła z Zielonymi? Po przeprowadzonych wczoraj rozmowach niemieckiego bloku chadeckiego z Zielonymi w sprawie utworzenia koalicji, obie strony zadeklarowały zamiar kontynuowania negocjacji.
bEqARGMi
KOMENTARZE
(0)