Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
06.06.2011 11:35

Nowy przedmiot w szkole? Minister na "tak"

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski chciałby, aby od roku szkolnego 2012/2013 wprowadzić w szkołach ponadgimnazjalnych lekcje praktycznej nauki prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski chciałby, aby od roku szkolnego 2012/2013 wprowadzić w szkołach ponadgimnazjalnych lekcje praktycznej nauki prawa. *

Dziś szef resortu poprowadził takie zajęcia z uczniami liceum ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego.

Tuż przed rozpoczęciem lekcji Kwiatkowski przypomniał, że pilotażowy program praktycznej nauki prawa w łódzkich szkołach średnich odniósł sukces, a uczniowie ocenili lekcje jako potrzebne i ciekawe. On sam uważa, że te zajęcia stanowią sposób na walkę z wykluczeniem prawnym Polaków i liczy, że praktyczną naukę prawa uda się wprowadzić do szkół już w roku szkolnym 2012/2013.

Przypomniał, że już w maju ministerstwo sprawiedliwości i samorząd radców prawnych, we współpracy z którymi prowadzone są lekcje, zwrócili się w tej sprawie do minister edukacji narodowej. _ Mam nadzieję, że minister edukacji narodowej pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek, żeby w przyszłości takie zajęcia były obowiązkowe w szkołach średnich. Marzy mi się, aby takie lekcje rozpocząć we wrześniu 2012 roku _ - powiedział Kwiatkowski.

Pilotażowe zajęcia z prawa wprowadzono w Łodzi w roku szkolnym 2010/2011. Organizowane są w porozumieniu z Krajową Radą Radców Prawnych. Zajęcia nie są obowiązkowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t85722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;potrzeba;specjalnych;sedziow,157,0,841373.html) Kwiatkowski: Potrzeba specjalnych sędziów Minister zapewnił, że nie ma planów likwidacji wydziałów rodzinnych w sądach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t138815.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chca;wprowadzic;lekcje;prawa;do;szkol,202,0,826058.html) Chcą wprowadzić lekcje prawa do szkół Minister sprawiedliwości chce, żeby w szkołach ponadgimnazjalnych uczono na lekcjach podstaw prawa.
Tagi: prawo, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz