Notowania

twój ruch
07.11.2013 15:45

Nowy pomysł Twojego Ruchu. Zniesławienie....

Dwaj posłowie partii skarżą się, że zniesławienie używane jest do zastraszania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Politycy Twojego Ruchu zapowiedzieli w czwartek złożenie w Sejmie projektu znoszącego art. 212 kodeksu karnego. Dotyczy on kar za zniesławienie. Zapowiedzieli też pismo ws. sensu funkcjonowania tego artykułu do ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego.

_ - Nie może być tak, że w naszym kraju obywatele, którzy chcą interweniować w lokalnych sprawach, są zastraszani przez działaczy politycznych, taka sytuacja się nam objawiła kilka dni temu w Lubartowie _ - argumentował poseł Twojego Ruchu Marek Poznański na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Poznański i Michał Kabaciński tłumaczyli, że ich postulat to pokłosie planów pociągnięcia do odpowiedzialności karnej autorów wpisów internetowych na jednym z portali w Lubartowie (woj. lubelskie); o sprawie pisały lokalne media.

Kabaciński mówił, że chodzi o zwolnienie w jednej z lubartowskich szkół dwóch nauczycieli pod pretekstem braku etatów; na ich miejsce - jak twierdził - zatrudniono radnego Lubartowa, który startował z list PSL, oraz syna starosty lubartowskiego. Poseł relacjonował, że pod umieszczonym na jednym z lubartowskich portali artykułem na ten temat internauci umieszczali komentarze.

_ Policja zwróciła się do właściciela strony internetowej o to, by przekazał adresy IP 26 internautów, którzy umieścili (...) komentarze _ - mówił Kabaciński. Podkreślił, że nie były to _ żadne obraźliwe _ wypowiedzi.

_ My tego nie wiemy, ale tak prawdopodobnie było, czyli tych dwóch delikwentów - syn starosty i radny - złożyli zawiadomienie o tym, że czują się dotknięci i art. 212 powinien mieć tu zastosowanie i faktycznie tak się stało _ - mówił Kabaciński.

_ Naszym zdaniem to jest kolejny przykład tego, że art. 212 kodeksu karnego nie powinien funkcjonować _ - oświadczył Kabaciński. Zapowiedział, że Ruch złoży w Sejmie projekt ustawy likwidującej artykuł 212, zwróci się także do ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, by _ odniósł się do tej sprawy i do sensu funkcjonowania art. 212 _.

Art. 212 k.k. mówi m.in. o tym, że _ kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności _.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie nowego wyroku TK w sprawie kary więzienia za zniesławienie Wniosek w tej sprawie złożyła w listopadzie ubiegłego roku rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz, która chciała, aby Trybunał sprawdził, czy przepis, który przewiduje karę pozbawienia wolności do roku, nie narusza konstytucji.
Donoszą o korupcji i chcą dymisji ministra Rzecznik partii Twój Ruch złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy prywatyzacji, przy której Skarb Państwa mógł stracić 76 milinów złotych.
Palikot uruchomi rejestr korupcji politycznej Lider TR przekonywał, że spółki Skarbu Państwa i samorządowe to miejsce łupu PO i PSL.
MF nie godzi się na te zmiany. Bo traci pozycję Ministerstwo Finansów nie zgadza się na to, by Skarb Państwa stracił uprzywilejowaną pozycję wśród wierzycieli upadłego przedsiębiorcy.
Tagi: twój ruch, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz