Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy egzamin gimnazjalny. Będzie trudniej?

0
Podziel się:

Nieco zmieniona formuła i inny sposób prezentowania wyników - od tego roku gimnazjaliści bedą pisali nowy egzamin gimnazjalny.

Nowy egzamin gimnazjalny. Będzie trudniej?
(skynesher/iStockphoto)

Nieco zmieniona formuła i inny sposób prezentowania wyników - od tego roku gimnazjaliści będą pisali nowy egzamin gimnazjalny.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło nowy egzamin, ponieważ w tym roku gimnazjum kończą uczniowie, którzy uczą się zgodnie z nową podstawą programową.

Rzecznik MEN-u Grzegorz Żurawski zapowiada, że sama formuła egzaminu zmieni się w niewielkim stopniu.

POSŁUCHAJ:

źródło: IAR

Związek Nauczycielstwa Polskiego przestrzega, że nauczyciele nie są w wystarczający sposób poinformowani o zmianach. Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że to zresztą nie pierwszy raz.

POSŁUCHAJ:

źródło: IAR

Zastępca przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Teresa Misiuk zwraca uwagę, że egzamin sprawdzi niepełną wiedzę uczniów.

POSŁUCHAJ:

źródło: IAR

Nowością w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym będzie to, że wynik testu z języka obcego będzie brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

O sytuacji w polskiej szkole czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t113019.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egzamin;dla;430;tys;gimnazjalistow,186,0,810682.html) Egzamin dla 430 tys. gimnazjalistów Od jego wyników będzie zależeć to, w jakiej szkole ponadgimnazjalnej będą kontynuować naukę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t131974.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;chce;e-rewolucji;w;szkolach,100,0,901732.html) MD kontra SLD. "Idzie Grześ przez wieś" Szef SLD Grzegorz Napieralski przedstawił program Sojuszu, zakładający upowszechnienie komputerów w polskich szkołach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t46902.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/6-latki;do;szkol;hall;spokojna;o;rodzicow,196,0,857540.html) 6-latki do szkół? Hall spokojna o rodziców Coraz więcej rodziców uważa, że szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie sześciolatków - powiedziała minister edukacji Katarzyna Hall.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t113019.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/matura;blad;w;egzaminie;z;geografii,255,0,828927.html) Matura: Błąd w egzaminie z geografii Zostanie to uwzględnione przy ocenianiu prac maturzystów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)