Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy ambasador USA w Polsce zaprzysiężony

0
Podziel się

Z udziałem sekretarz stanu Hillary Clinton odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego ambasadora USA w Polsce, Stephena Mulla.

Nowy ambasador USA w Polsce zaprzysiężony
(PAP/Paweł Supernak)
bDJzUcKZ

Z udziałem sekretarz stanu Hillary Clinton odbyła się w Departamencie Stanu w Waszyngtonie uroczystość zaprzysiężenia nowego ambasadora USA w Polsce, Stephena Mulla.

Ambasador Mull przejmie placówkę w Polsce po Lee Feinsteinie. W przeszłości dwukrotnie już pełnił służbę dyplomatyczną w Warszawie. W latach 1984-1986 był sekretarzem w ambasadzie amerykańskiej, a w latach 1994-197 pełnił tam funkcję radcy politycznego.

Później był m.in. ambasadorem USA na Litwie, a ostatnio pełnił obowiązki dyrektora wydziału spraw polityczno-wojskowych w Departamencie Stanu.

bDJzUcLb

Jak przypomniała Clinton, w czasie swej pierwszej misji w Warszawie, za czasów rządów komunistycznych, Mull przekazywał oświadczenia ówczesnego prezydenta Ronalda Reagana do przywódcy Solidarności Lecha Wałęsy.

Władze PRL oskarżyły go wtedy o szpiegostwo i na trzy miesiące przed zakończeniem jego misji nakazały mu opuszczenie kraju. Dyplomata pozostał jednak w Warszawie do końca swej kadencji.

Steve Mull ma 54 lata, jest żonaty i ma jednego syna. Ukończył Uniwersytet Georgetown.

Czytaj więcej w Money.pl
Dymisja amerykańskiego "Lawrenca z Arabii" Trzech ambasadorów USA w regionach kluczowych dla międzynarodowego bezpieczeństwa złożyło latem dymisje.
Mienie żydowskie powodem dymisji dyplomaty? Mnożą się spekulacje na temat przyczyn zmiany na stanowisku amerykańskiego ambasadora w Polsce.
bDJzUcLC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)