Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy ambasador Polski w Watykanie

0
Podziel się

Ambasador Nowina-Konopka nie liczył, że tak szybko uda mu się nawiązać bezpośredni kontakt z papieżem.

Nowy ambasador Polski w Watykanie
(AP/Fotolink/East News)
bEqohBDV

Nowy ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Watykanie, Piotr Nowina-Konopka jest ujęty bezpośredniością papieża Franciszka. Dziś złożył on na ręce Ojca Świętego listy uwierzytelniające. Naszemu rzymskiemu korespondentowi ujawnił, o czym rozmawiał z papieżem podczas 20-minutowego spotkania w cztery oczy.

Ambasador Nowina-Konopka nie liczył, że tak szybko uda mu się nawiązać bezpośredni kontakt z papieżem. Dyplomata przyznaje, że spodziewał się dużej otwartości ze strony Franciszka, ale rzeczywistość przerosła jego wyobrażenia. Rozmowa dotyczyła sytuacji międzynarodowej, zwłaszcza konieczności zapobieżenia zbrojnej interwencji w Syrii, ale również wydarzeń związanych z naszym krajem, jak kanonizacja Jana Pawła II i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016.

Piotr Nowina Konopka jest piątym ambasadorem Polski przy Watykanie od przywrócenia normalnych stosunków dyplomatycznych w 1989 roku.

bEqohBDX
Czytaj więcej w Money.pl
Ograniczenia dla turystów w Watykanie W całej stolicy Włoch warunki drogowe są krytyczne. Na jej ulice wyjeżdżają każdego dni dwa miliony samochodów osobowych i 800 tysięcy jednośladów.
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
"Spór kretów i żmij". Kardynał o Watykanie _ Splot kretów i żmij _ - w ten sposób ustępujący watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone skomentował stawiane pod jego adresem zarzuty oraz skandal Vatileaks.
bEqohBEy
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)