Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowicka wraca do klubu Twojego Ruchu

0
Podziel się:

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka poinformowała dzisiaj, że wraca do klubu poselskiego partii Janusza Palikota, bo wspiera projekt polityczny Twój Ruch.

Nowicka wraca do klubu Twojego Ruchu
(Reporter)
bEToSZNh

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka poinformowała dzisiaj, że wraca do klubu poselskiego partii Janusza Palikota, bo wspiera projekt polityczny Twój Ruch. Nowicka została wykluczona z ówczesnego Ruchu Palikota w 2013 roku; od tego czasu była posłanką niezrzeszoną.

_ - Zdecydowałam się na powrót do klubu Twój Ruch. (...) Ta decyzja jest podyktowana tym, że wspieram projekt polityczny Twojego Ruchu. Uważam, że to jest ta partia, która niesie ze sobą coś nowego, zmianę i daje szansę na to, że Polska stanie się krajem otwartym, różnorodnym, zróżnicowanym, a przede wszystkim krajem nowoczesnym _ - oświadczyła Nowicka na konferencji prasowej w Sejmie.

Palikot dziękując Nowickiej dodał, że _ nie musi mówić, że jest wzruszony tą decyzją _. _ (...) ona jest nam potrzebna, zwłaszcza właśnie teraz, na finiszu kampanii _ - powiedział szef TR.

bEToSZNj

Nowicka pytana, czy dołączy również do partii Twój Ruch, odparła: _ Na razie wracam do klubu, a co będzie dalej, to zobaczymy _.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku Nowicka dostała się do Sejmu z _ dwójki _ warszawskiej listy ówczesnego Ruchu Palikota.

Na początku 2013 r. formacja Janusza Palikota wycofała rekomendację dla Nowickiej jako wicemarszałka i złożyła wniosek o jej odwołanie z Prezydium Sejmu. Było to pokłosie przyjęcia przez posłankę nagrody za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł. Sejm - mimo rekomendacji Ruchu - nie odwołał Nowickiej z funkcji w Prezydium Sejmu, ona sama też nie zrezygnowała. W efekcie tych decyzji klub ówczesnego Ruchu Palikota usunął Nowicką ze swego grona.

Palikot po nieudanej próbie odwołania Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, mówił, że marszałek Sejmu Ewa Kopacz _ przygotowała gwałt polityczny _, którego sprawcami byli Donald Tusk i Leszek Miller. Palikot powiedział również: _ być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który się do takiej roboty nadaje _.

bEToSZNp

Po usunięciu jej z klubu Ruchu Palikota wicemarszałek Sejmu była posłanką niezrzeszoną. Na początku tego roku zdecydowała się jednak kandydować do PE z drugiego miejsca na warszawskiej liście Europy Plus Twój Ruch.

Dziennikarze pytali w środę Palikota i Nowicką o ich wcześniejsze konflikty._ - Mieliśmy oczywiście trudne momenty w tej historii, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, przeciwnie. Tamto doświadczenie, w którym zachowaliśmy się, czy ja się szczególnie zachowałem w sposób dosyć, powiedziałbym emocjonalny, bardzo nas dużo nauczyło i to jest fantastyczny fundament na dalszą współpracę _ - powiedział Palikot. Jak mówił, popełnił błąd, za który przeprosił publicznie.

Nowicka oświadczyła z kolei, że _ w zasadzie, patrząc z perspektywy czasu, może powiedzieć, że właściwie powinna podziękować Januszowi Palikotowi za tę całą historię z tego powodu, że w tej historii stanęło za nią środowisko kobiece, pokazało swą siłę, moc _.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot zabiega o głosy palaczy marihuany Zdaniem Janusza Palikota umożliwiłoby to ograniczenie używania twardych narkotyków.
Propozycja zmian w konstytucji. Chodzi o euro Najlepszą obroną przed atakiem ze strony Rosji jest wzmocnienie państwa - tłumaczy Janusz Palikot.
Europa Plus kłóci się o nazwę Ryszard Kalisz potwierdził swój start w wyborach do europarlamentu.
bEToSZNK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)