Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowi oszuści: "Na rachmistrzów spisowych"

0
Podziel się:

Oszuści zbierają dane o zarobkach i dochodach mieszkańców.

Nowi oszuści: "Na rachmistrzów spisowych"
(Picsfive/Dreamstime.com)

Ratusz w Nowym Sączu ostrzega przed oszustami podającymi się za rachmistrzów spisowych. Wątpliwości mieszkańców wzbudziły pytania o dochody - poinformowała rzeczniczka urzędu miasta w Nowym Sączu, Małgorzata Grybel.

Grybel zwraca uwagę, aby uważać na takie osoby i nigdy nie informować o zarobkach. _ - Rachmistrzowie w ogóle nie będą zadawali pytania o zarobki. Taka wiedza mogłaby być wykorzystane przez złodziei _ - powiedziała rzeczniczka.

Jak dodała, informacja o fałszywych rachmistrzach dotarła do nowosądeckiego ratusza w piątek. Policja jeszcze nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie.

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań przeprowadzany będzie w Nowym Sączu od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. Tak zwany obchód przedspisowy odbędzie się od 1 do 17 marca, ale wówczas wszystkie czynności wstępne będą odbywały się przed domem lub mieszkaniem osób objętych spisem.

_ - Obecnie nie jest prowadzony żaden dodatkowy spis i wszelkie osoby, które podają się za urzędników, nie są uprawnione do zbierania danych _ - dodała Grybel.

Według Grybel rachmistrzowie powinni się wylegitymować identyfikatorem ze zdjęciem. W razie wątpliwości, czy dana osoba rzeczywiście jest zatrudniona przy spisie, można to sprawdzić dzwoniąc do urzędu miasta lub gminy.

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011 roku będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, m.in. konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno-społecznej oraz społeczno-ekonomicznej, w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską.

Jak poinformował GUS, w ramach spisu zostaną zebrane dane obejmujące m.in.: charakterystykę terytorialną, demograficzną, ekonomiczną i edukacyjną, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystykę etniczno-kulturową, niepełnosprawność, wzajemne relacje członków gospodarstwa domowego, rodziny oraz charakterystykę mieszkań i budynków.

Poprzedni Narodowy Spis Powszechny i Powszechny Spis Rolny odbył się w czerwcu 2002 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t93834.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/spis;powszechny;2011;zrob;to;przez;internet,184,0,752824.html) Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet Za okłamanie rachmistrza grożą 2 lata więzienia. Po raz pierwszy możemy spisać się sami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t130964.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;placa;najlepiej;srednio;372;tys;euro,105,0,766057.html) Niemcy płacą najlepiej, Średnio 372 tys. euro Płace menedżerów w Deutsche Bank były większe niż w inwestycyjnych bankach z USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t90786.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;beda;mogli;pozwolic;sobie;na;wiecej,207,0,764623.html) Polacy będą mogli pozwolić sobie na więcej Według prognoz, w tym roku będziemy dysponować kwotą ponad 835 miliardów złotych.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)