Notowania

Jarosław Gowin
26.06.2012 15:27

Nowelizacja ustawy o prokuraturze zmusi go do dymisji?

Minister sprawiedliwości chce odwołać zastępców prokuratora generalnego. Ten staje za nimi murem i mówi, że sam odejdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prokurator Generalny Andrzej Seremet nie wyklucza dymisji, jeśli potwierdzi się propozycja ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie odwołania jego zastępców. Seremet zastrzega jednak, że najpierw kwestie odwołania swoich zastępców chce przedyskutować z ministrem.

Odwołanie zastępców Seremeta zakłada projekt nowelizacji ustawy o prokuraturze. Rzecznik ministra zaprzecza jednak doniesieniom, że ma to umniejszyć kompetencje prokuratora generalnego.

Informacja o odwołaniu zastępców Andrzeja Seremeta pojawiła się wczoraj. Rzeczniczka Jarosława Gowina zaprzeczyła jednak, jakoby był to ostateczny kształt projektu nowelizującego ustawę o prokuraturze.

_ - Kwestia tego, czy ci zastępcy prokuratora będą odwołani, czy nie, jest kwestią otwartą. Nie ma jeszcze projektu, więc trudno mówić, że jest to decyzja ostateczna _ - mówiła.

Jakakolwiek by jednak nie była, nie rozumie jej Andrzej Seremet. Jego zdaniem, to posunięcie może zakłócić dotychczasową pracę śledczych.

_ - To decyzja niepotrzebna, niezasadna i nie mająca racjonalnego wytłumaczenia, ani żadnych innych przesłanek, które miałyby takie rozwiązanie uzasadniać - _ uważa Seremet.

Andrzej Seremet za swoimi zastępcami stoi murem. _ - W toku dotychczasowej pracy i praktyki wzajemnych kontaktów nie odczułem ze strony żadnego z nich cienia nielojalności wobec mnie, firmy czy wobec prawa _ - dodał.

Ostateczny kształt projektu reformy prokuratury ma być gotowy za dwa tygodnie, ale do tego czasu ma dojść do spotkania Seremeta z ministrem sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl
Seremet do wymiany? Premier ujawnił zamiary Donald Tusk przyznał, że ma różne uwagi wobec Prokuratora Generalnego, ale... .
To on został szefem sieci prokuratorów UE - _ Odbieram ten wybór jako dowód wzrastającej roli Polski wśród państw Unii i efekt wysokiej oceny polskiej prokuratury w trakcie polskiej prezydencji. _
Nowe dowody w sprawie Smoleńska. Rosja... Strona rosyjska przekaże Polsce kolejne 6-7 tomów dokumentów - zapowiedział prokurator generalny Andrzej Seremet.
Tagi: Jarosław Gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz