Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowelizacja budżetu. Sejm, wbrew PiS, za debatą

0
Podziel się:

Posłowie w dzisiejszym głosowaniu zdecydowali o poszerzeniu porządku obrad Sejmu o projekt nowelizacji tegorocznego budżetu. Sprzeciwiał się temu klub PiS.

Nowelizacja budżetu. Sejm, wbrew PiS, za debatą
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Projekt noweli będzie rozpatrywany jutro.

Za poszerzeniem porządku obrad o projekt nowelizacji budżetu na 2013 roku było 247 posłów, 136 było przeciw, a 30 wstrzymało się od głosu.

Nowelizacja zwiększa deficyt budżetowy o około 16 mld zł wobec 35,6 mld zł zapisanych w ustawie. W projekcie przyjęto, że po zmianach dochody budżetu państwa wyniosą w tym roku 275 mld 729 mln 440 tys. zł, a wydatki sięgną 327 mld 294 mln 440 tys. zł. W efekcie deficyt wyniesie 51 mld 565 mln złotych.

Ograniczenie wydatków budżetowych w projekcie nowelizacji wynosi 7,656 mld zł wobec wcześniej zapowiadanych przez przedstawicieli rządu 8,5-8,6 mld zł. Dochody budżetowe w tym roku mają być niższe niż zapisano w ustawie o około 23,7 mld zł. Największe cięcia mają objąć resorty: obrony narodowej (3 mld 146 mln zł), transportu (1 mld 12 mln zł) i finansów (900 mln zł).

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w budżecie? Padł wstępny termin Sejm na pierwszym posiedzeniu po wakacjach może zająć się nowelizacją budżetu na 2013 rok - poinformował wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.
Pierwszy próg ostrożnościowy zawieszony. Senat zdecydował Minister Rostowski ma już otwartą drogę do zadłużania kraju. Senat nie zgłosił żadnych poprawek.
Oświadczenia poselskie. O twardym asfalcie i Radwańskiej Rekordzistą jest poseł Józef Rojek (Solidarna Polska), który złożył 118 oświadczeń. Wśród nich jest też jedno w sprawie pytania: _ jak żyć? _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)