Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe zeznania w sprawie śmierci Diany

0
Podziel się

Trzy brytyjskie gazety niedzielne przynoszą nowe rewelacje w sprawie śmierci księżnej Diany przed 16 laty.

Nowe zeznania w sprawie śmierci Diany
(PAP/EPA/FEHIM DEMIR)
bErawwkB

Bulwarowy _ Mail on Sunday _ twierdzi nawet, że Scotland Yard zarządził przegląd śledztwa w sprawie katastrofy w tunelu drogowym w Paryżu, w której zginęli również partner Diany, Dodi Al-Fayed i ich kierowca.

_ Sunday Express _ i _ Sunday Mirror _ opisują zeznania byłej żony żołnierza elitarnej jednostki brytyjskiej SAS. Twierdzi ona, że jej mąż, zidentyfikowany tylko jako żołnierz N., ujawnił jej w tajemnicy, że śmierć księżnej spowodował jeden z jego kolegów.

Zabójca, działając rzekomo na rozkaz kogoś z kręgów dworu królewskiego, miał wyprzedzić w tunelu mercedesa, którym jechali księżna Diana i Dodi Al-Fayed i oślepić kierowcę światłem laserowym.

bErawwkD

Po raz pierwszy taką historię opisała 2 lata temu matka byłej żony żołnierza N. w listach do policji, premiera Camerona i ministerstwa obrony, ale nie nadano wówczas biegu sprawie.

Również trzecia gazeta _ Sunday Express _ powtarza dziś tę wersję wypadków, dodając zeznania francuskiego świadka, który mówił o oślepiającym blasku w tunelu tuż przed katastrofą.

Żadna z poważnych brytyjskich gazet nie podejmuje dziś tego tematu. Scotland Yard już w sierpniu potwierdził, że ocenia nowe zeznania w sprawie śmierci księżnej Diany, ale nie wydał od tego czasu żadnego innego komunikatu.

Pierwotne śledztwo we Francji i dochodzenie sądowe w Wielkiej Brytanii ustaliły, że odpowiedzialność za wypadek w Paryżu ponosił nietrzeźwy kierowca.

bErawwkJ
Czytaj więcej w Money.pl
Księżna Diana zamordowana? Nowe wątki Brytyjska policja ogłosiła, że bada nowe informacje dotyczące śmierci księżnej Walii w Paryżu.
Hollywoodzki film o romansie Diany nieprawdziwy? Dawny kochanek księżnej Walii Diany dr Hasnat Khan uznał hollywoodzki film na temat jego romansu z nią za zupełnie fałszywy i przewiduje, że będzie klapą.
Suknie księżnej Diany trafią na aukcje Pamiątki po tragicznie zmarłej księżnej Walii zostaną wystawione na sprzedaż 19 marca, a dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.
bErawwle
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)