Notowania

Przejdź na
kara śmierci
15.05.2013 12:32

Nowe prawo umożliwi powrót do wykonywania

Nowe prawo możliwi obejście unijnego zakazu eksportu specyfików, które mogą być użyte do łamania praw człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Wietnamie uchwalono nowe prawo, które pozwala na przeprowadzanie egzekucji przy użyciu substancji innych niż produkowane w UE. Umożliwi to obejście unijnego zakazu eksportu specyfików, które mogą być użyte do łamania praw człowieka.

Jak pisze agencja AP obowiązująca dotychczas w Wietnamie ustawa wymienia nazwy trzech substancji, jakie należy stosować przy egzekucjach. Wszystkie są produkowane w krajach Unii Europejskiej.

Problem powstał, gdy w 2011 roku UE zakazała eksportu substancji chemicznych, które mogłyby zostać użyte do śmiercionośnych zastrzyków. W konsekwencji w Wietnamie od listopada 2011 roku nie wykonano ani jednej egzekucji.

Nowa ustawa, wchodząca w życie 27 czerwca, pozwala obejść tę trudność, ponieważ nie wymienia nazw substancji, które należy wykorzystywać przy egzekucjach.

Obecnie w Wietnamie jest ponad 500 skazanych na karę śmierci za przestępstwa takie jak przemyt narkotyków, gwałt i korupcja.

Czytaj więcej w Money.pl
Więzień sumienia zwolniony. Bo był grzeczny Zachód wielokrotnie krytykował Wietnam za więzienie ludzi, którzy chcą swobodnie wyrażać swe poglądy.
Zabrakło trucizny, by wykonać karę śmierci Na wykonanie wyroku czeka kilkuset więźniów. Trzeba dla nich sprowadzić truciznę.
Nagła śmierć blogerki. Protesty w Chinach Śmierć młodej Chinki w Pekinie stała się przyczyną internetowych protestów przeciwko władzy. Według oficjalnych komunikatów państwowych, kobieta popełniła samobójstwo.
Tagi: kara śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz