Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe doniesienia w sprawie Snowdena

0
Podziel się:

Lon Snowden, ojciec informatyka Edwarda Snowdena, który przekazał mediom informacje o elektronicznej inwigilacji prowadzonej przez służby specjalne USA, widział się z synem w sekretnym miejscu na terytorium Rosji.

Nowe doniesienia w sprawie Snowdena
(youtube.com)

Lon Snowden, ojciec informatyka Edwarda Snowdena, który przekazał mediom informacje o elektronicznej inwigilacji prowadzonej przez służby specjalne USA, widział się z synem w sekretnym miejscu na terytorium Rosji, a ich spotkanie było _ pełne emocji _.

Poinformowała o tym w piątek agencja Interfax powołując się na anonimowe źródło. Konkretne miejsce i czas spotkania nie zostały podane do wiadomości publicznej ze względów bezpieczeństwa.

W czwartek Lon Snowden powiedział po przylocie do Moskwy, że Rosja jest jedynym miejscem na świecie, gdzie jego syn może czuć się bezpiecznie. Jak dodał, nie jest pewien, czy Edward kiedykolwiek wróci do USA. Podziękował władzom Rosji za to, że jego syn jest teraz _ bezpieczny i wolny _.

Adwokat Snowdena Anatolij Kuczerena poinformował, że jego klient nie ubiegał się w ostatnim czasie o azyl polityczny w innym kraju, a do tego otrzymał w Rosji kilka ofert pracy. Mecenas zapewnił w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Rossija 24, że były informatyk amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) chce przedłużyć swój azyl w Rosji na kolejny rok.

Edward Snowden nie był widziany publicznie od czasu, gdy 1 sierpnia otrzymał azyl tymczasowy w Rosji po ponad miesięcznym pobycie w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał 23 czerwca z Hongkongu.

Stany Zjednoczone wielokrotnie apelowały do Rosji o wydanie Snowdena, którego władze USA oskarżają o szpiegostwo w związku z ujawnieniem danych na temat inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykańskie służby specjalne.

Czytaj więcej w Money.pl
Ojciec Snowdena przybył do Moskwy Na lotnisku Szeremietiewo czekał na niego rosyjski adwokat syna, Anatolij Kuczerena.
Obama: To powrót do zimnej wojny Choć USA i Rosją nie mają umowy o ekstradycji, Waszyngton domagał się od Moskwy odesłania byłego współpracownika wywiadu USA Edwarda Snowdena, by stanął przed sądem.
Moskwa gotowa przyjąć ojca Snowdena Amerykanin podziękował prezydentowi Rosji za pomoc okazaną synowi. Jednocześnie stwierdził, że nie wierzy w amerykański wymiar sprawiedliwości.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)