Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
geje
19.08.2013 06:20

Nowa Zelandia: pierwsze małżeństwa osób tej samej płci

Tym samym kraj ten stał się pierwszym w rejonie Azji i Pacyfiku i 14 na świecie, w którym takie związki stały się legalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dimasekb/Dreamstime.com)

W Nowej Zelandii odbyły się pierwsze zaśłubiny osób tej samej płci. Tym samym kraj ten stał się pierwszym w rejonie Azji i Pacyfiku i 14 na świecie, w którym takie związki stały się legalne.

Jedną z pierwszych par, które zawarły związek małżeński były panie Tash Vitali i Melissa Ray, które wygrały zwrot wszelkich kosztów uroczystości w konkursie zorganizowanym przez jedną stację radiową. W poniedziałek na ślubnym kobiercu ma stanąć 31 kolejnych homoseksualnych par.

_ Świat jest wciąż niebezpiecznym, nawet śmiertelnie niebezpiecznym, miejscem dla gejów, ludzi biseksualnych i transseksualnych _ - powiedział udzielający im ślubu wielebny Matt Tittle. _ Dziękujemy Bogu, że nie jest to już prawdą w Nowej Zelandii _ - dodał.

Zawieranie związków przez osoby tej samej płci stało się legalne po tym jak nowozelandzki parlament uchwalił w kwietniu br. mimo sprzeciwów ze strony ugrupowań chrześcijańskich, odpowiednią poprawkę do ustawy o małżeństwach z 1955 r.

Według organizacji Australian Marriage Equality Group, ponad 1000 homoseksualnych par z Australii zamierza udać się do Nowej Zelandii aby zawrzeć małżeństwo, mimo że związek ten nie będzie uznany za prawnie wiążący w ich kraju.

Jedno z tych ugrupowań _ Family First _ opublikowało oświadczenie, w którym stwierdziło, że zmiana ustawy o małżeństwach była _ aroganckim aktem kulturowego wandalizmu _ i nie ma poparcia społecznego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: geje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz