Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa szefowa MSW. "Nie straszna policjantom"

0
Podziel się:

Teresa Piotrowska spotkała się z ustępującym Bartłomiejem Sienkiewiczem.

Nowa szefowa MSW. "Nie straszna policjantom"
(PAP/Tomasz Gzell)

Nowa minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska przyjechała przed południem do gmachu MSW, gdzie spotkała się z ustępującym Bartłomiejem Sienkiewiczem. Piotrowska rozmawiała ze współpracownikami oraz z szefami służb podległych MSW.

Kobieta - szef im nie straszna. Policjanci w dniu objęcia resortu spraw wewnętrznych przez Teresę Piotrowską podkreślają, że wspólna służba kobiet i mężczyzn to dla nich codzienność. Szef policji Marek Działoszyński pytany o współpracę z damskim kierownictwem resortu tłumaczył, że to dla niego nie pierwsza taka sytuacja. Przypomniał, że w policji służy aż 14 i pół tysiąca kobiet.

Wcześniej prezydent Bronisław Komorowski powołał Piotrowską na urząd ministra spraw wewnętrznych w rządzie Ewy Kopacz.

Przed południem Sienkiewicz przywitał Piotrowską w holu głównym MSW bukietem biało-czerwonych róż. _ Witam w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, w pani ministerstwie _ - zwrócił się do Piotrowskiej.

Następnie na ścianie z fotografiami byłych ministrów spraw wewnętrznych Sienkiewicz powiesił swoje zdjęcie i zwrócił się do Piotrowskiej: _ Przywieszam swoją fotografię i życzę, żeby pani przywiesiła swoją jak najpóźniej _.

Potem Piotrowska - jak wynika z informacji PAP - spotkała się z szefami służb podległych MSW m.in. policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu.

_ - Czuję, że będzie to merytoryczny, profesjonalny zarząd MSW, którego służby są już rozpędzone. Mamy kilkuletnie strategie, które z powodzeniem realizujemy. Zatwierdzony jest także plan budżetu. W związku z tym bardzo bym chciał, żeby pani minister bardzo sprawnie, rzeczowo, kierowała nami i prowadziła do realizacji zaplanowanych wcześniej zadań _ - powiedział przed spotkaniem komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński.

Teresa Piotrowska jest pierwszą kobietą, która stanęła na czele MSW. Ma 59 lat, wykształcenie historyczne i teologiczne. Była nauczycielką, radną, ostatnim wojewodą bydgoskim, wiceprezesem Urzędu Zamówień Publicznych. W 2001 r. przystąpiła do Platformy Obywatelskiej (wcześniej związana była z ZChN). Od 2001 r. sprawowała mandat posła kolejnych kadencji.

Czytaj więcej w Money.pl
OBWE wzywa rząd do szanowania wolności mediów Afera podsłuchowa dodatkowo uderza w gabinet Donalda Tuska rykoszetem zza granicy.
Prezydent zdyscyplinował Belkę i Tuska? Premier i szef NBP zostali poproszeni na rozmowę do Bronisława Komorowskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)