Notowania

siedziba ipn
11.09.2012 10:45

Nowa siedziba IPN. Minister podał lokalizację

Adres nowej centrali IPN to dzisiejsza siedziba Agencji Rozwoju Przemysłu na ul. Wołoskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Nowa siedziba IPN będzie się znajdować przy ul. Wołoskiej w Warszawie, w budynku zajmowanym dotychczas przez Agencję Rozwoju Przemysłu - powiedział rano w TVP 1 minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

- _ Znaleźliśmy dobre rozwiązanie, już mam pomysł na to i zostanie on wdrożony jeszcze w tym roku, konkretne miejsce, konkretna siedziba _ - powiedział Budzanowski, zapytany o rozwiązanie kłopotów lokalowych Instytutu Pamięci Narodowej.

Dopytywany o adres nowej centrali IPN, odpowiedział: _ to jest dzisiejsza siedziba Agencji Rozwoju Przemysłu, dokładnie w tym miejscu, na Wołoskiej, będzie siedziba IPN _.

Minister podkreślił, że sprawa zapewnienia IPN siedziby _ to bardzo poważny problem _, którym resort zajmuje się od kilku miesięcy. Przypomniał, że budynek dotychczasowej siedziby IPN przy ul. Towarowej już od 2 lat jest w rękach prywatnych.

O tym, że spółka Ruch S.A. sprzedała budynek przy ul. Towarowej (8,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej) firmie GHN (należącej do grupy Skanska) Instytut poinformował w sierpniu. Umowa sprzedaży została zawarta 17 sierpnia. IPN zajmował budynek przy ul. Towarowej od 2000 r. Po sprzedaży biurowca, IPN oświadczył, że nie mógł kupić budynku z powodu cięć budżetowych.

Czytaj więcej w Money.pl
IPN zostanie w siedzibie? "To już nierealne" Prezes Instytutu Łukasz Kamiński ocenił, że pozostanie w budynku byłoby rozwiązaniem optymalnym, lecz już _ nierealnym _.
Ruch sprzedał siedzibę IPN. Pójdą na bruk? Sam instytut nie mógł kupić budynku z powodu cięć budżetowych i braku odpowiedzi resortu finansów na ofertę zakupu go na raty.
IPN dostanie nową siedzibę za darmo? Taką propozycję ma minister skarbu, Mikołaj Budzanowski.
Tagi: siedziba ipn, mikołaj budzanowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz