Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa partia zapowiedziana przez Palikota. Kto przystąpi?

0
Podziel się:

Europoseł Marek Siwiec - kierujący stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa Plus - poinformował, że będzie współtworzył nową partię, której powstanie zapowiedział Janusz Palikot.

Na zdj. Marek Siwiec
Na zdj. Marek Siwiec (PAP/Radek Pietruszka)
bEDcBggR

Europoseł Marek Siwiec - kierujący stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa Plus - poinformował, że będzie współtworzył nową partię, której powstanie zapowiedział Janusz Palikot. Witam na wspólnym pokładzie - mówił szef RP.

Siwiec na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że zwrócił się do osób należących i współpracujących ze stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa Plus i przedstawił im stanowisko zarządu Stowarzyszenia - że stworzenie nowej partii jest _ w całości sensowne _. Dodał, że - w związku z m.in. _ erozją partii rządzącej _ - diagnoza członków stowarzyszenia jest taka, iż _ trzeba włączyć się w to wielkie przyspieszenie, które w Polsce ma miejsce _.

_ - W związku z tym ja zamierzam tę partię współtworzyć, zamierzam ubiegać się o wysokie stanowisko w tej partii; to będzie zależało oczywiście od osób, które w tej partii będą dokonywały wyboru _ - oświadczył europoseł. Dodał, że kilkaset osób, które współtworzą kierowane przez niego stowarzyszenie, włączy się z budowę nowej formacji.

bEDcBggT

Ruch Społeczny Europa Plus - obok m.in. Ruchu Palikota, Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska i Stronnictwa Demokratycznego - są zaangażowane w inicjatywę Europa Plus. Inicjatywa została stworzona m.in. z myślą o wystawieniu wspólnej centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Palikot powiedział dzisiaj, że bardzo cieszy się z deklaracji europosła i wita _ na wspólnym pokładzie _. Szef RP poinformował też, że odbył szereg spotkań z regionalnymi działaczami RP i _ jest zdecydowana większość, która poprze te zmiany _. _ Z całą pewnością Ruch Palikota i stowarzyszenie Europa Plus na pewno stworzą tę nową partię _ - powiedział Palikot.

Szef Ruchu poinformował też, że zakończył rozmowy z Racją Polskiej Lewicy i we wtorek odbędzie się konferencja z udziałem szefa tej partii, jednocześnie posła zasiadającego w klubie RP, Jana Cedzyńskiego. _ Myślę, że to też będzie deklaracja _ - powiedział polityk.

Przypomniał, że współpracować przy tworzeniu nowej partii chce także Partia Demokratyczna, o czym informował szef tej formacji Andrzej Celiński na niedawnej konferencji prasowej. Dodał, że jeszcze w tym tygodniu spotka się z przedstawicielami Unii Lewicy, w czwartek - z wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką oraz przedstawicielami Kongresu Kobiet. _ - W związku z tym mam nadzieję, że do końca tego tygodnia przynajmniej te dwie deklaracje także uzupełnią tę ofertę _ - powiedział. Palikot zapowiedział kilka tygodni temu, że na kongresie RP 5-6 października powstanie nowa centrolewicowa partia polityczna.

bEDcBggZ
Czytaj więcej w Money.pl
Palikot: Jestem skrajnym europeistą Liderzy Europy Plus przedstawili w czwartek w Warszawie deklarację programową ruchu.
Palikot: Kwaśniewski wnosi dostojeństwo Sytuację Ruchu Palikota pogorszyła sprawa związana z nieodwołaniem Wandy Nowickiej i wyrzuceniem jej z klubu.
Intergacja z UE to recepta na kryzys Budowanie struktur Europy Plus może zbiec się z ewentualnym tworzeniem list do PE pod patronatem byłego prezydenta.
bEDcBghu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)