Notowania

wiadomości
28.08.2014 09:54

Norwegia: Ogłoszono antyterrorystyczny alarm

Tamtejsze służby specjalne pozostają w stanie podwyższonej gotowości od 18 lipca

Podziel się
Dodaj komentarz
(Egil Fujikawa Nes/Flickr)

, gdy wywiad wojskowy E-tjensten, ostrzegł o dużym prawdopodobieństwie poważnego zamachu terrorystycznego ze strony zwolenników Państwa Islamskiego.

Zadanie dokonania takie zamachu otrzymał zespół czterech terrorystów, którzy są już w drodze z Bliskiego Wschodu do Norwegii. Namierzono ich pod koniec lipca na lotnisku w Atenach, lecz potem zgubiono ich trop.

Terroryści ci nie pochodzą z Bliskiego Wschodu lecz są zapewne Europejczykami, którzy przeszli na Islam w jego ekstremistycznej wersji.

Norweskie służby nie chcą że informować o potencjalnej formie i celu ataku tej czwórki. Stwierdza się jedynie, że ma być on zapewne _ spektakularny _, by wzbudzić strach. Mogą być to m.in. instalacje przemysłu gazowego i naftowego, ogromne norweskie statki wycieczkowe lub masowe imprezy sportowe.

Media informują też, że z władzami norweskimi współdziałają w poszukiwaniach nieuchwytnej ekipy terrorystów międzynarodowe organizacje policyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Zakaz kupowania seksu w Norwegii. Skutki? Obowiązujący od 2009 r. w Norwegii zakaz kupowania usług seksualnych okazał się skuteczny - pokazało badanie zlecone przez rząd w Oslo.
Norwegowie czekają na atak islamistów? Drugi dzień z rzędu na norweskich lotniskach i dworcach kolejowych rozmieszczono dodatkowe siły.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz